ASTROLOGIE OBECNĚ

Hledat

Přejdi na obsah

ASTROLOGIE OBECNĚ

ASTROLOGIE
OBECNÉ POJMY KAŽDÉHO HOROSKOPU:

1 - symbol astrologického znamení
2 - symbol planety, planetek, citlivých bodů apod.
3 - domy horoskopu
4 - domy s hroty a čísly
- fialová čára je linie ASC - DSC
- modrá čára je linie MC - IC
- mezi jednotlivými prvky horoskopu bývají různěbarevnými čárami označeny astrologické aspekty

Astrologie patří do okultních věd. Jedni na astrologii nevěří, jiní se jí řídí, ale naprostá většina lidí čte své horoskopy jen tak ze zábavy.
Okultní vědy jsou více nebo méně o něčem nevysvětlitelném, nekonkrétním, nehmatatelném, a proto jsou tak tajemné.

Ze všech okultních oborů je astrologie nejvíce vědecká. Jediná je založena na nějakém hmatatelném základě. Celá astrologie je postavena na vlivu planet, Slunce, Měsíce a jiných nebeských tělesech na všechny živé bytosti. Slunce k životu potřebujeme. Síla Měsíce je dobře známá - ať již jde o přílivy a odlivy moře nebo působení úplňku. Někteří lidé obdobně reagují i v případě Venuše - která je buď Jitřenkou nebo Večernicí. Astrologie se opírá o domněnku, že obdobně na nás působí i ostatní nebeská tělesa. Co který prvek přináší a znamená, vzniklo dlouhodobými analýzami po celá staletí existence lidstva.

Astrologie z velké většiny doplácí na tzv.novinové horoskopy, které jsou v novinách nebo časopisech sestaveny pro 12 znamení, ale to je vše. Přece mezi námi není jen 12 typů lidí a nebo 12 různých osudů. Novinové znamení znamená, ve kterém znamení stálo Slunce při našem narození. Jenže existuje pochopitelně více vlivů z okamžiku našeho zrození. Rozhodně silnějším prvkem horoskopu než sluneční znamení, je tzv. ascendent - okamžik zrození. Pro správný horoskop je třeba vědět kromě data a roku narození, též místo a co nejpřesnější hodinu a minutu, protože z každého místa a každou chvíli obloha vypadá trochu jinak.

V horoskopu se objevuje obrovské množství prvků, posuzuje se neuvěřitelná spousta kombinací. Na začátku je nutné posoudit nejzákladnější kvality, tedy polaritu (kladná, záporná, denní, noční), převládající živly (zemský, vodní, vzdušný, ohnivý), kvality znamení a domů atd. Z toho lze usoudit do jaké skupiny lidí jedinec patří a podle toho postupovat dál. Další body horoskopu jsou známější: je to rozdělení horoskopu do tzv. dvanácti domů (podle hodiny a místa narození), kdy každý dům má jiný význam (např. 3. dům je domem komunikace, 6. dům je domem práce apod.). Dále postavení planet a světel (Slunce a Měsíc) v jednotlivých znameních a domech. Vzájemné aspekty mezi jednotlivými planetami. A kromě toho pochopitelně spousta dalších již méně důležitých nebo méně známých vlivů (vzájemné aspekty hrotů domů, aspekty vládců domů, kvality planet atd.). To jsme stále však ještě jen u planet a světel. Kromě toho mají vliv i tzv. citlivé body a jiné fiktivní prvky horoskopu (bod štěstí, bod lásky, Černá luna, Vertex, Antivertex, IC, MC a další). O něco důležitější jsou planetky (velká tělesa pohybující se mezi Marsem a Jupiterem - Chiron, Ceres, Pallas, Vesta, Juno) a stálice (jde většinou o velmi jasné hvězdy ze souhvězdí - Aldebaran, Sirius, Spica, Vega a jiné). Každý jmenovaný prvek může být v aspektu ke každému jinému prvku, každý je vždy v nějakém domě a vždy v nějakém znamení. Astrologie a tedy horoskop je neuvěřitelná kombinatorika, v níž se vyzná jen zkušený astrolog. Stává se často, že si jednotlivé body jakoby protiřečí, ale každý je jinak silný a navíc každý může působit i v jiné oblasti.

Pomůckou v astrologii je římská mytologie. Planety nesou jména po postavách z římských bájí a pověstí a od toho se odvozují všechny vlivy. Např. Jupiter (v řecké mytologii Zeus) byl nejvyšším bohem, proto představuje velké štěstí. Merkur byl poslem mezi bohy a lidmi, Venuše bohyní lásky atd. Nikdy nic neznamená naprosto totožnou věc - je třeba hledat spíše společné vlivy.

Astrologie není o tom, co bezpodmínečně bude nebo nebude. Astrologie je o dispozicích, co by mohlo být, když tomu pomůžeme nebo naopak co by se mohlo stát, když tomu nepředejdeme. Je jedno zda někdo věří astrologii nebo ne. Divné je pouze, když se někdo řídí novinovými horoskopy nebo když si někdo z horoskopů vybírá jen to, co se mu líbí. Osud není neměnný, je jako překážka na cestě, kterou pokud zavčas spatříme, dokážeme se jí vyhnout. Astrologie Vám může živě vykreslit ten nejšťastnější možný život, který se Vám nabízí. Může Vám objasnit nástroje, které k jeho vytvoření máte, a to, jak jich nejlépe využít. Může Vás však dopředu i varovat, jak bude Váš život vypadat, když zabloudíte. Pak už si jen musíte uvědomit, že všechny volby máte ve svých rukou. Jakmile si to uvědomíte, bude na Vás, zda poselství horoskopu vyslechnete, nebo se ho rozhodnete ignorovat. Každý člověk je sám zodpovědný za to, jak svůj horoskop žije.ÚVOD | KVANTOVÉ LÉČENÍ | ZDRAVÍ Z PŘÍRODY | ASTROLOGIE | NUMEROLOGIE | E-SHOP | E-PRÁCE | KONTAKTY | MAPOVÁNÍ STRÁNKY


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku