DĚTSKÝ HOROSKOP

Hledat

Přejdi na obsah

DĚTSKÝ HOROSKOP

ASTROLOGIE > HOROSKOPY


                     
Beran   Býk   Blíženci   Rak   Lev   Panna   Váhy   Štír   Střelec   Kozoroh   Vodnář   Ryby


Děti narozené se Sluníčkem ve znamení Berana(21.3. až 20.4.)Beran je ohnivé znamení, které otevírá celý zvěrokruh. Vládcem znamení Berana je planeta Mars. Tato planeta zastupuje červenou barvu, výraznou energii a bojovnost. Také děti, které se narodí pod nadvládou planety Mars, bývají velmi temperamentní, nedočkavé, průbojné a mnohdy neposedné. Lákají je nové začátky, ale mnohdy jim chybí potřebná trpělivost a důslednost dotáhnout něco nového až do konce.
Rády se účastní zajímavých soutěživých akcí, rády si poměřují sílu s druhými.
Zcela přirozeně se staví do vedoucích postavení, jsou rození velitelé a průzkumníci. Nebojí postavit za slabšího kamaráda a upozornit na nějakou nepravost.
Pro svůj temperament se často dostávají do sporu se svým okolím. Dokáží druhé zaskočit nečekanou otevřeností, upřímností a odhodlaností.
Malí Beránci potřebují sportovat. Musí se také naučit zvládat svoji nezkrotnost a netrpělivost.


Holčičky – Berani


Jsou to odvážné a dobrodružné dívenky, které příliš nebaví péče o panenky, šachy, karetní a jiné hry. Láká je cestování a poznávání všeho nového a také rády potkávají přátele, kteří jim dokáží nabídnout nové a zajímavé nápady.
Potrpí si na sportovní módu, mašličky a kanýrky je zbytečně zdržují při důležité akci. Občas je potřebné krotit jejich ohnivost. Proto si s malými Beránky sedněte a čtěte jim. Přimějete je tak přirozenou cestou ke zklidnění a k relaxaci. Nabídnete jim také obraz jiného světa a jiné životní alternativy, než ty, které tak s beraní neústupností dokáží prosazovat.
Pokud je chcete potěšit, uložte jim důležité poslání ( velký nákup, vyřídit vzkaz, zjistit potřebnou informaci…) a protože to určitě zvládnou, nezapomeňte na velikou pochvalu.


Kluci – Berani


Kluci – Berani jsou výbornými kamarády a parťáky už odmalička. Nebojí se žádné výzvy a překážky. Mají v sobě vrozený optimismus, dokáží rozehřát a povzbudit i své okolí. Ochotně podnikají výpravy do neznámých končin, jsou odvážní a pohotoví. V partě kluků zaujmou zcela přirozeně roli vůdce.
Věnujte jim zajímavou válečnou hru či repliky zbraní. Nabídněte jim k tomu historickou literaturu a budou velmi spokojeni.
Pro vyvážení jejich ohnivé energie bude výborné sportování, kde mohou soutěžit především sami za sebe. Pro starší kluky jsou výborná odborně vedená bojová umění, podpořena filozofií, která k tomu patří. Podporují a formují Beranům jejich bojovnost, odvahu a touhu být originální.

NAHORUDěti narozené se Sluníčkem ve znamení Býka


(21.4. až 21.5.)Začíná jaro, jedno z nejkrásnějších ročních období. Sluníčko stále více a více hřeje, ožívá příroda. Travička se zelená, objevuje se záplava pestrobarevných a voňavých květů, rodí se nová mláďata.
Děti narozené ve znamení Býka jsou dětmi přírody a krásy. Tato scenérie, do které se rodí, v nich zůstává a podporuje jejich cit pro vyváženost, harmonii, krásu, pro čistotu přírody a jednoduchost života. Malí Býčci už odmalička vědí, že je zbytečné zabývat se složitostmi. V jednoduchosti je krása, toto rčení jistě vymyslel sluneční Býk.
Užívat si života po všech stránkách vyjadřuje Býčkova smyslnost, touha po nepříliš složitém, ale krásném a příjemném životě. Ve svých rozhodnutích dokáží být malí Býčkové důslední a tvrdohlaví. Jistě je potěšíte jejich oblíbeným jídlem, zajímavým svetříkem do šatníku, vzácným kamínkem a také výletem do krásné a voňavé přírody.


Holčičky – Býci

Holčičky narozené ve znamení Býčka jsou pod nadvládou planety Venuše a bývají umělecky nadané. Také se rády hezky oblékají. Nabídněte jim kroužky keramiky, zpívání, kreslení a cvičení jógy pro děti. Jsou pečlivé, pokud jim svěříte kytičku a nebo kousek zahrádky, budou se o ně radostně starat.
Rády si užívají teplo a bezpečí rodiny, do které patří. Milují rodinné oslavy. Maminčino vaření bude pro ně zajímavou podívanou a při které rády vypomůžou.
Jako kamarádky jsou velmi spolehlivé a taky praktické. Některá přátelství z dětství jim vydrží na celý život.
Milují venkov a velké domy, které jim poskytnout dostatek volnosti a rozletu pro hry a setkávání se s dětskými přáteli.


Kluci – Býci

Chlapečci, kteří se v tomto slunečním znamení narodí, působí klidným a vyrovnaným dojem. Odmalička si pomaličku a rozvážně jdou za svým cílem, nevěnují pozornost zbytečnostem. U hry, která je zabaví, vydrží hodně dlouho. Milují stavebnice, hlavolamy, práci s pískem a s kamínky a rádi pomáhají tatínkovi při praktické činnosti. Oprava plotu nebo auta, práce okolo domečku či na zahradě. Rádi se věnují domácím zvířátkům a spoustu práce okolo nich zvládnou úplně sami.
Není dobré si je pohněvat. Dokáží si za svým názorem i nápadem velmi tvrdošíjně stát a pokud se jednou za čas rozhněvají, pak to může vypadat velmi vážně.

NAHORUDěti narozené se Sluníčkem ve znamení Blíženců


(22.5. až 21.6.)Znamení Blíženců je pod nadvládou planety Merkur.
Malí Blíženci se narodí v období, kdy je příroda v plném rozpuku a v pohybu.
Planeta Merkur je symbolem všeho pohyblivého a hýbajícího se. A malí Blíženci pohyb milují a také změny, novinky, povídání s kamarády, cestování, výlety, zajímavé nápady, neobvyklé stavebnice a krkolomné hlavolamy.
Písmenka jsou pro ně dobrodružstvím a moc rádi se učí jejich spojování. Protože potom už umí číst a svět zajímavostí a dobrodružných příběhů je blíž a blíž.
Odmalička je zajímají leporela, názvy zvířátek, tajuplné věci, které se jim zdají z říše snů: proč zvoní telefon, kam vede kabel od televize, jak se tolik novin dostane do oblíbené rodinné trafiky, o čem tak zajímavě mluví pánové v televizi?

Holčičky – Blíženci


Jsou to kamarádské a upovídané panenky. S maminkou chodí rády nakupovat, babičce se dívají při vaření pod ruce. S tatínkem zkoumají rozbitý budík a s dědečkem rády podnikají zajímavé výlety, kde je čeká překvapení v podobě návštěvy muzea či sjezd na bobové dráze.
Mají spoustu kamarádek, jsou velmi společenské a zvídavé. Dokáží se brzy naučit zajímavá a nová slovíčka, jsou bystré a pohotové.
Ve škole jsou rády k ruce paní učitelce, těší se na nové učebnice a mají radost z toho, co nového se naučily. Dokáží spolehlivě doručit potřebný vzkaz a nejvíce je potěší, když si dokáží přečíst dětský časopis, když umí poslat první pohled z dovolené a když jim rodiče dokáží přiblížit zajímavé informace ze světa dospělých. Potrpí si na bleděmodrou barvu, která symbolizuje vzdušný prvek jejich znamení.


Kluci – Blíženci


Malého Blížence potěšíte zajímavou stavebnicí, ze které může stavět domy a mosty a také společenskou hrou, kde se nakupuje, prodává a smlouvá. Malý Blíženec rád popřemýšlí nad zajímavým hlavolamem a přivítá dospělého parťáka, který dokáže trpělivě a fundovaně odpovídat na jeho všetečné dotazy.
Blíženečci mají rádi cestování, zajímavé výlety, běhání na hřišti a partu přátel, se kterými se mohou cítit svobodně a kde není nouze o zajímavé nápady.
Ve škole jsou velmi zruční, psaní je moc nebaví, ale čtení je pro ně studnicí zajímavostí a překvapení.
Odmalička je dobré malým Blížencům nenápadně určovat denní režim, nabízet jim pravidelné chvilky pro svačinku a potřebný odpočinek. Rodiče by měli čas od času zabrzdit jejich roztěkanost a touhu být všude. Měli by včas vypozorovat jejich zaměření a talent a směřovat jejich neklidnou pozornost určitým směrem.

NAHORUDěti narozené se Sluníčkem ve znamení Raka


(22.6. až 22.7.)Rak je vodní znamení a svým nositelům dává citlivost, vnímavost, touhu pečovat a starat se o druhé, a také přání být sám hýčkaný a obletovaný. Díky své přílišné citlivosti bývají malí Ráčkové uzavřenější povahy, jako by se báli vylézt ze svých malých krunýřků. Takový krunýř je pro malého Raka velice praktickou věcí. Pokud je potřeba, dokáže schovat, ochránit a převzít funkci štítu. Malí Ráčkové mají velice blízko k pláči, dokáží cítit s každým zvířátkem a s každou pohádkovou postavičkou. Není divu, že i nespravedlnost v pohádkovém příběhu dokáže Ráčka rozplakat a on potom hledá oporu a útěchu u mámy nebo u táty. Taky je jedním z prvních, který se dokáže zastat kamaráda, pofoukat mu bolístku a pohladit. Má rád domova všechny rodinné rituály. Všichni malí Raci milují vodu. Koupání, cachtání, dovádění, plavání a potápění. Voda je jim, jako vodnímu znamení, velice blízká a příjemná, jakoby dokázala nadlehčit někdy ten příliš náročný svět pro tyto citlivé tvorečky. Je jim blízká příroda, dokonce mohou vnímat jednotlivé fáze Luny. Také milují vodní barvy, jako je modrá a světlezelená, rádi se zaposlouchají do zvuku potůčku, šumění moře nebo příjemného ťukání deště. Tyto zvuky je uklidňují a dodávají pocit, že všechno je tak, jak má být.


Holčičky - Ráčkové

Nejsou pečlivější maminky pro své panenky, než jsou holčičky narozené v tomto znamení. Dokáží se věnovat svým panenkám velice pozorně, jakoby si nacvičovaly svoji rodičovskou úlohu. Pokud mají doma mladšího sourozence, jsou z nich zodpovědné chůvičky. Rády mamince pomohou a rády budou vozit kočárek. Doporučila bych rodičům, aby těmto holčičkám umožnili nějakou tvořivou činnost. Určitě by se jim líbilo malování, tancování a zpívání. Sem mohou vložit svoji citlivost a touhu vyjadřovat svoje emoce a nálady.


Kluci - Raci

Kluci, kteří si zřejmě tolik s panenkami nehrají, dokáží svoji péči a ochranu věnovat například zvířátkům. Když rodiče pořídí malému Rakovi například psa, umožní mu tak vyjádřit svoji touhu starat se, zcela přirozeným způsobem. Kluci - Raci bývají velice působiví ve svém vyjadřování, řekla bych, rození herci. Proto by bylo výborné, umožnit vyjádření toho, co cítí právě například v divadelním kroužku. Je dobré počítat s tím, že něha a jemnost nepatří mezi vlastnosti, které takový kluk touží ukazovat na veřejnosti. Proto by měl mít bezpečné místečko, kde se může svěřit a vyplakat, pokud ho jeho pocity a obavy zahltí.

NAHORUDěti narozené se Sluníčkem ve znamení Lva(23.7. až 22.8.)Uprostřed léta, kdy je příroda v klidu, nebe příjemně modré, vane teplý vítr a okolo je plno pastelových barev, rodí se malí Lvíčkové. Atmosféra vrcholícího léta přináší Lvíčkům vlastnosti jako je důstojnost, vznešenost, klid, snaha zaujmout a vládnout a také touha tvořit.
Bývají to děti plné sluníčka a tepla, jsou rozvážné, jakoby dobře znaly svoji hodnotu.
Dokáží zaujmout významné místo ve skupince ostatních kamarádů, umí se stát přirozeným vůdcem a velmi jim záleží na tom, jak je ostatní děti vnímají. Zda mají dostatek prostoru pro své kralování a také možnost projevit se sami za sebe. Znamení Lva je symbolem ohně. To znamená, že malí Lvíčkové jsou plni nadšení, odvahy a chuti vyzkoušet něco nového. Jsou velkorysí a vnímaví. Mají v sobě spoustu energie a také lásky pro své nejmilejší. Očekávají od svého okolí vstřícné a uctivé chování. Touží po lásce a pozornosti. Proto je dobré nabídnout Lvíčkům prostor, kde mohou předvést co všechno umí a jak jsou šikovní. Někdy je potřeba malé Lvíčky vést k větší toleranci a k tomu, že život není jenom boj o přední pozice, ale že je důležité umět také spolupracovat, přiznat chyby a učit se odpouštět.


Holčičky - Lvice

Když uvidíme dívenku, která má na sobě pečlivě vybrané šatičky, naleštěné střevíčky a pěkně upravené culíčky, můžeme si být jisti, že jsme potkali malou Lvici. Od malička je pro ni velmi důležité předvést svůj vkus a šarm, totéž očekává od ostatních. Pro svoje panenky dlouze vybírá vhodné oblečení a jenom trošku povyroste, už se chopí šití a sama si vyrábí módní doplňky. Malé Lvice mají blízko k umění a je velmi dobré, nabídnout jim činnosti, kde si mohou procvičit svůj vkus a talent. Proveďme je výstavou obrazů, keramickou dílnou a divadelním jevištěm. Jistě si naše malé Lvice dobře vyberou.


Kluci - Lvi

Takový malý Lev, to je rozený velitel. Není pro něj problém vymyslet nějakou hru, soutěž nebo sportovní soupeření pro svoji partu. Umí věci naplánovat, lehce rozdá úlohy a pro sebe si nechá tu nejdůležitější. Je rád v centru pozornosti a na oplátku dokáže své kamarády zahrnout těmi nejlepšími nápady. Malý Lev je ovšem velký romantik. Líbí se mu dobrodružné knížky a filmy, láká ho svět indiánů, robotů nebo pohádkových příšerek. Nerad se omezuje, a ukončení her a návrat k povinnostem může vnímat velmi nelibě. V každém případě velmi touží po uznání a toho může dosáhnout i plněním potřebných úkolů. Není špatné mu to občas připomenout.

NAHORUDěti narozené se Sluníčkem ve znamení Panny.(23.8. až 23.9.)Znamení Panny charakterizuje živel země, stálost, spolehlivost, jistotu, ale také barvy přírody, vůni jehličí a posekaného obilí. Je doba žní, léto končí a pomalu nastávají povinnosti. Je potřebné pečlivě zpracovat úrodu a přichystat se na chladné období, ale také věnovat svoji pozornost pro spoustu práce a změn v novém školním roce. Toto všechno ovlivňuje povahu Panenek, které se nám zdají příliš pečlivé, spolehlivé a zodpovědné. Rády mají věci na svém místě, rády chodí vyšlapanými cestičkami a potrpí si na osvědčené recepty. Znamení Panny charakterizuje planeta Merkur, která svým nositelům přináší schopnost vládnout slovem, touhu vzdělávat se a poznávat.


Holčičky - Panny

Malé Panenky touží být užitečné a potřebné. Rády mamince pomohou s úklidem nebo s přípravou jídla pro celou rodinu, ale především se vzorně postarají o své skříňky, šuplíky a školní potřeby. Těší je mít věci v pořádku a pěkně srovnané. Sotva se malá Panenka naučí prvním písmenkům, oblíbeným dárkem pro ni bývají knížky, ať už se jedná o romantické příběhy, nebo naučné encyklopedie. Ve škole je většinou velmi šikovná a oblíbená. Je dobré povzbuzovat Panenky ke změnám, snažit se o to, aby byly pružnější ve svých názorech. Určitě nezapomeňte Panenku pochválit, kroťte její přílišnou kritičnost, ale zároveň jí nabídněte i jiné světy k prozkoumání. Nové barevné kombinace na šatičkách, výlet do neznáma, překvapení do dětského pokoje, tím vším Panenku potěšíte, ale především uvolníte její přílišný smysl pro realitu a povinnost.


Kluci - Panny

Kluka, který se narodil ve znamení Panny nezaujmete jen tak nějakým fantazírováním a vymýšlením. Má rád věci jasně dané, realistické a čitelné. Zajímají ho především fakta. Jak se co dělá, kolik co stojí, kde to roste a podobně. Svět bádání, zkoumání a přemýšlení, to je činnost, která si malého kluka ve znamení Panny zcela získá. Dokáže diskutovat o letedlech, o rodinném rozpočtu, i o svých životních plánech. Umí dobře povídat, ale také naslouchat. Taková záliba, jako je sběratelství, modelářství, botanický či literární kroužek, dokáže kluka Pannu přímo nadchnout. Je dobré přiblížit mu svět citů a vztahů pomocí vodního a vzdušného živlu. Nabídněte klukovi Panně nová přátelství, pobyt na táboře s dobrodružnou výpravou. Vodní živel mu přináší modrou barvu, setkání s vodou v jakékoliv podobě (což mohou být i nevítané ale zdraví prospěšné slzičky), která pohoupá, uvolní a osvěží. Vzdušný živel jsou dlouhé procházky, dýchací cvičení, svěží citrusové vůně a rozvíjení fantazie.

NAHORUDěti narozené se Sluníčkem ve znamení Vah(23.9. až 23.10.)Znamení Vah, to je období podzimní rovnodennosti, čas, kdy se příroda dostává do rovnováhy. Podzim umí vykouzlit krásně pestré barvy. Znamení Vah je také symbolem planety Venuše. To znamená vztahy a vzájemné lidské poznávání. Děti, které se narodí pod touto planetou bývají šarmantní, společenské, vnímavé a citlivé. Snaží se pozorně vyslechnout kamaráda, pochopit jeho trápení a pokusit se mu pomoci. Zvažují, přemýšlí, kombinují a váhají s jasnou odpovědí. Nerady by něco uspěchaly. Malé Váhy mívají pověst diplomata a příjemného společníka. Většinou hledají pravdu, spravedlnost a harmonii. Snaží se také tyto hodnoty prosadit ve svém nejbližším okolí. Těžce nesou nespravedlnost a neupřímnost.

Holčičky - Váhy

Děvčátka narozená v tomto znamení mají vyvinutý cit a smysl pro krásu a eleganci nejenom v oblečení, ale také při vyjadřování. Dalo by se říci, že to jsou rozené intelektuálky. Dokáží rozeznat podstatné od nepodstatného, slova váží citem a taktem, dokáží být velmi společenské. Je jim vlastní vkus, ocení hezky a zajímavě zařízený pokojíček, dokáží zabavit hosty v době, než maminka uvaří kávu. Jejich dušička je romantická, líbí se jim příběhy plné lásky a dobrodružství. Láká je také svět kosmetických a oděvních salónů, přesto se neztratí ani v oblasti obchodní, právní či politické. V jejich budoucím povolání budou hrát důležitou roli vztahy mezi lidmi, objeví se snaha prosazovat
spravedlnost a pořádek, a to především podle svých vlastních představ.


Kluci - Váhy

Také kluci - Váhy jsou romantické dušičky, umí ocenit takt, vkus a smysl pro krásno. Dokáží být i ješitní. To je potom pro ně velmi důležité, jak je maminka oblékla a učesala, jestli se dostatečně podobají klukům z dětských módních časopisů a jestli vše spolu ladí a harmonicky vyzařuje. Jejich silnou stránkou jsou vědomosti, informace a zájem o novinky. Dokáží se přizpůsobit, být laskaví a přátelští. Někdy se raději vyhnou počínajícímu konfliktu, neradi řeší své záležitosti silou. Bylo by dobré, nabídnout klukům - Vahám sportování. Jakýkoliv sport jim dodá odvahy, ráznosti a rozhodnosti. Naučí je napřít energii potřebným směrem, nebát se bojovat až do úspěšného konce. Pak si jistě rádi vychutnají zaslouženou slávu a obohatí svůj život o další zkušenosti.

NAHORU
Děti narozené se Sluníčkem ve znamení Štíra
(24.10. až 22.11)Vrcholí podzim, objevují se první mrazíky a ráno už bývají mlhy. Příroda se chystá k zimnímu spánku, více než v přírodě, trávíme dny doma, v teple.
V tomto období se rodí malí Štíři. Jsou to děti vážné, zadumané, děti, které rády přemýšlí o věcech do hloubky. Nejsou povrchní a svoji dušičku jen tak někomu neotevřou. Zdají se být nedůvěřivé, rády si vše samy prověří a zjistí. Vodní charakter tohoto znamení jim přináší velkou citlivost, také proměnlivost nálad a záhadnost. Někdy můžeme váhat nad tím, jak to ten malý Štír vlastně myslel. Když si malý Štír vybere kamaráda, můžeme si být jisti, že dlouho přemýšlel, komu dát svoji důvěru. Velmi si chrání svoje city, ale pokud důvěřuje, dokáže druhého podpořit a posílit. Vycítí, jak může kamarádovi pomoci, nenechá ho na holičkách.


Holčičky - Štířice

Pro malou Štířici jsou velmi potřebné vztahy, přátelství a kamarádství. Spravedlnost, otevřenost a čestnost, to jsou pro ni důležité hodnoty, a to právě ve vztazích. Rodiče by měly malou Štířici vést k toleranci a umění odpouštět. Je spousta krásných pohádek, kde nejsou lidé jenom dokonalí a krásní, ale také chybující. Ale to nemusí znamenat, že by byli špatní. A právě takové pohádky je dobré holčičce předčítat, ale potom si s ní o lidských vlastnostech také povídat. Malá Štířice dokáže překvapit svojí hloubkou v přemýšlení a vyzrálými názory. Jistě uvítá otevřenou debatu a bezpečný prostor pro své úvahy a názory. Malá Štířice je hrdá a vášnivá bytůstka, má pevnou vůli dokončit to, co začala.


Kluci - Štíři

Kluci - Štíři milují tajemství a záhady. Nabídněte jim tajemnou výpravu, návštěvu hradu, kde zaručeně straší, nebo četbu o mimozemšťanech. Malý Štír je odvážný, dodrží co slíbil. Právě proto bude velmi vítaný jako nový člen klučičí party. I když to tak na první pohled nevypadá, malý Štír touží po citech, velmi ho může zranit posměch a nedůvěra v jeho emoce. Na první pohled se zdá sebejistý a vyrovnaný, což může umocňovat hluboký pohled jeho uhrančivých očí. Ale pravdou je, že někde uvnitř se mohou ukrývat bolístky, nejistoty a citová zranění. Proto bude dobré, pokud si rodiče uvědomí křehkost tohoto znamení a vyjdou malému Štírovi vstříc, pokud je to potřeba. Samozřejmě je důležité respektovat i to, že si každý malý Štírek pečlivě hlídá osobní hranice a jen tak někomu nebude svěřovat to, co ho zrovna trápí.

NAHORUDěti narozené se Sluníčkem ve znamení Střelce(23.11. až 21.12)Znamení Střelce je ohnivé. Oheň je symbolem tepla a světla. Děti narozené v tomto slunečním znamení ho dokáží rozdávat, zaujmout na první pohled svojí odvahou, průrazností, fantazií a touhou po změnách. Vždy se dokáží nadchnout pro něco zajímavého a originálního. Nemají rády stereotyp, nudu a dlouhé sezení na jednom místě. Pro rodiče a vychovatele je důležité vědět, že si nepomohou při výchově tím, že budou malé Střelce uklidňovat a tišit. Právě naopak, je důležité nabídnout jim činnost, kde mohou zazářit a zaujmout, kde se uplatní jejich kreativita a nezdolná energie. Malí Střelci by se měli učit disciplíně a trpělivosti. Rozvíjejme u nich zemský princip, který jim pomůže přijmout realitu a dá tvar jejich ohnivosti. Výborné jsou dlouhé procházky v přírodě se sbíráním zajímavých kamínků, práce se dřevem a keramickou hlínou, pěstování rostlinek na rodinné zahrádce. Maminky mohou malému Střelci ušít polštářek v barvách země - to je zelená, hnědá, béžová...


Holčičky - Střelci

Největší obavou holčičky Střelce může být myšlenka, že něco neuvidí, neuslyší nebo nestihne. Mívá pocit, že je potřeba spoustu věcí zařídit a vymyslet. Je rychlá, pohotová a mrštná. Přivítá rodinné výlety, potěšíte ji dalekou cestu, nejlépe někam, kde ji čekají romantické zážitky a spousta nových zážitků. Možná Vás překvapí svojí společenskou povahou, dokáže zařídit a organizovat setkání dětí a jejich společný program. Pokud máte pocit, že je vaše holčička Střelec příliš ohnivá a neposedná, dopřejte jí návštěvy gymnastiky, aerobiku nebo závodního tancování.


Kluci - Střelci

Malého Střelce jistě poznáte už zdálky. Hlasitý projev, živá gestikulace a okolo hlouček dětí. S takovým klukem se nikdo nenudí, dokáže vymyslet spoustu zábavy a legrace. Láká ho dobrodružství a výpravy. Jistě by se mu líbilo v turistickém kroužku, nebo v junáckém oddíle. Rád přemýšlí a vymýšlí, možná, že o to bývá těžší návrat do reality, přijmout svoje úkoly a závazky. Doporučuji rodičům sepsat s malým klukem - Střelcem dohodu, kdy radovánky a kdy povinnosti. Potvrdit společným podpisem a vyvěsit na viditelné místo. Pro malého Střelce to bude výbornou přípravou na život, rodičům to ulehčí dohadování.

NAHORUDěti narozené se Sluníčkem ve znamení Kozoroha(22.12. až 20.1.)Je zima, mráz, příroda spí. Je důležité s rozmyslem vydávat energii a šetřit zásobami. Nemůže nás překvapit, že děti, které se v tomto ročním období narodí, jsou zodpovědné, pracovité a rozvážné. Můžeme se na ně spolehnout, dokáží ve své pečlivosti překvapit i svoje rodiče. Někdy je pro malé Kozorohy velmi důležité dělat věci podle svých představ, maximálně se soustředit a vydat ze sebe to nejlepší, čeho jsou schopny. Nepodezírejme je z egoismu a zádumčivosti, nabídněme jim možnost projevit svoji dětskou hravost a bezprostřednost. Naučme je nebrat se příliš vážně, umět se uvolnit a odpočívat. Malí Kozorohové můžou mít problémy se vztahy, raději stojí opodál, než by přirozeně vklouzli do skupinky smějících se dětí. Na druhou stranu mívají v kolektivu přirozenou autoritu a bývají to oblíbení žáčkové ve škole. A to pro svoji zodpovědnost a píli. Velmi touží uplatnit se v životě, najít povolání, do kterého mohou vložit to nejlepší, co v nich je.


Holčičky - Kozorohové

Pro holčičku - Kozoroha je velmi důležité, aby už od útlého věku měla možnost uplatnit svoji ctižádostivost a smysl pro povinnost. Potěší ji, když maminka potřebuje poradit či pomoci, když jsou její názory a myšlenky brány zcela vážně. Na druhou stranu je potřebné nabídnout holčičce - Kozorohovi rozptýlení a zábavu. Návštěvu kina, kde promítají bláznivou komedii, veselý dětský večírek s maskami, výlet s neznámým cílem. Tato dívenka je také starostlivá a má touhu o někoho pečovat. Můžeme jí nabídnout organizaci nějaké akce, práci s menšími dětmi, nebo péči o zvířátko.


Kluci - Kozorohové

Kluci - Kozorohové především rádi spoléhají sami na sebe. I když se od nich jen tak lehce nedozvíte, jak se cítí a co je třeba trápí, jsou velmi citliví na rodinné rituály. Prožívání svátků, pravidelné návštěvy prarodičů, pohádka před spaním, společná zpívání - to všechno podpoří jejich vnitřní pocit, že všechno je v pořádku. Bude pro něj velmi důležité jeho budoucí povolání a proto není nijak zvláštní, už od mládí vyhraněný zájem o určitý obor. Pro kluka - Kozoroha je důležité zaujmout, uspět a zvládnout to, v čem se na něj spoléhá. Malý Kozoroh má v sobě ochranitelské sklony, dokáže se postarat o menší děti a pomoci, v čem je potřeba.

NAHORU


Děti narozené se Sluníčkem ve znamení Vodnáře(21.1. až 20.2.)Malí Vodnáři se narodili v době, kterou oživují masopusty a maškarní reje. Dlouhá zima pomalu končí a jaro se nezadržitelně blíží. Vodnáři v sobě ukrývají jistou překvapivost a originalitu maškarních masek a také netrpělivost blížících se změn v přírodě. Vodnářské děti potřebují velmi mnoho prostoru, volnost, svobodu a toleranci svého okolí, protože se někdy dokáží představit s osobitostí jim vlastní.
Mají vyvinutý cit pro spravedlnost, pro věci a vztahy, které se už přežívají. Velmi dobře vnímají okamžiky pro nové začátky ve všem. Touží být originální a zajímaví, těší je inspirativní přátelství a rádi se účastní reformních okamžiků.


Holčičky – Vodnářky

Malé Vodnářky jsou pilné a pečlivé dívenky, které se nenechají strhnou svým okolím, ale samy se snaží najít originální a svérázné řešení.
Jsou kamarádské, ale nerady se nechávají napevno spoutávat vztahy, i když jim je v nich momentálně příjemně. Milují volnost a jiný úhel pohledu. Rády si povídají, rády vymýšlí zajímavé hry a nekonvenční zábavu. Rády se také liší – oblečením, svým postojem, svým názorem.
Dokáží být pracovité a odpovědné, pokud je to potřeba. Dokáží se už odmalička dospěle a zrale postavit k žhavým tématům dnešní doby. Jako je například hladovění dětí ve světě, týrání zvířat, neobvyklá architektura či globální oteplování. Velmi silně prožívají nespravedlnost, ať se týká nejbližší kamarádky a nebo postavičky ve filmu. A dokáží to dát jasně a otevřeně najevo.


Kluci – Vodnáři

Malí Vodnáři jsou vynalézaví a mají výborný organizační talent. Zajímá je historie a lidé, kteří dokázali pohnout dějinami. Je jim vlastní originální smysl pro humor, výborné pozorovací schopnosti a občasná nepředvídatelnost.
Rodiče malých Vodnářů by měli podporovat jejich vynalézavost, individualitu a také talent pro technické záležitosti. Vezměte je do technického muzea, na automobilové závody a nebo jim vysvětlete princip fungování českého senátu. Uveďte je do světa vědeckofantastické literatury a pečlivě limitujte čas, který budou trávit u počítače.
Pro vyvažování rozumového zaměření malého Vodnáře by bylo dobré občasné hravé dovádění, sportování, probouzení a povzbuzování emoční a citové stránky těchto dětí, které se narodily pod vládou dvou planet: Urana a Saturna.

NAHORU


Děti narozené se Sluníčkem ve znamení Ryb
(21.2. až 20.3.)Znamení Ryb spadá pod nadvládu planety Neptun. Neptun je symbolem tajemna, hluboké mořské vody, neproniknutelnosti a jemné, nezachytitelné energie. Neptun vládne jemným vibracím naplněným soucitem, city, emocemi a všeobjímající láskou. Tak bychom mohli vnímat i děti, které se v tomto vodním znamení narodily. Jejich odstup a uzavřenost můžeme přisuzovat tomu, že potřebují čas, aby si na změny i některé nové kamarády pozvolna zvykaly.
Malé Rybičky jsou velmi citlivé ke všemu, co se kolem nich odehrává, pečlivě vnímají nejenom svoje problémy a slabé stránky, ale dokáží také vycítit i slabosti a smutek druhých lidí. Jejich velká přecitlivělost jim často zabraňuje být více racionální a praktičtí. Pro rodiče nastává důležitá úloha v tom, jak otužovat svoje malé Rybičky pro praktické každodenní záležitosti, jak podporovat jejich otevřenost k přátelům a zájem o nové věci. Je důležité nepotlačovat jejich citlivost a vnímavost, ale naopak, promluvit si s nimi o tom co je trápí a nabídnout jim pohled také z jiné stránky.
Malé Rybičky velmi touží po blízkosti, přitulení a častém ubezpečení, že všechno je tak, jak má být.


Holčičky – Ryby

Jsou to laskavé a něžné bytůstky, které se budou trpělivě starat o domácího mazlíčka a které se ze svých citů a emocí rády vypovídají prostřednictvím umění. Může to být kreslení, tanec, zpívání, prostě něco, co jim umožní otevřenost a komunikaci bez slovního vyjadřování. Právem se obávají, že by jim někteří dospělí nerozuměli.
Nabídněte malé Rybičce návštěvu baletu či zajímavého koncertu. Pořiďte jí malé společenské šaty a uveďte ji do divadelního světa. Bude přímo okouzlena. Nabídněte jí pohádky, vyprávějte si spolu o principu dobra a zla a také o tom, jak to chodí v běžném světě okolo nás. Podporujte její touhu po stabilitě a jistotě. A to tím, že podpoříte její zemitý živel pobytem v přírodě a její ohnivý živel tím, že budete společně jezdit na kole, závodit a hrát na africké bubínky.


Kluci – Ryby

U chlapečků narozených v tomto znamení je potřeba odmalička podporovat jejich sebevědomí a sebeprosazení, nabízet jim častý pobyt v mužském světě. To je úkol především pro tatínky a pro dědečky. Společné vyřezávání ze dřeva či vyrábění něčeho zajímavého, dobrodružné výpravy do lesa, vyprávění příběhů o hrdinech, kteří překonali bázlivost a nedůvěru. Nabídněte malým Rybkám svět dobrodružství, kde se nevítězí hrubou silou, ale chytrostí, citem a intuicí.
Důležité je ponechat chlapečkům také jejich vnitřní svět, umožnit jim být občas o samotě se svojí fantazií a zajímavými představami.NAHORU

ÚVOD | KVANTOVÉ LÉČENÍ | ZDRAVÍ Z PŘÍRODY | ASTROLOGIE | NUMEROLOGIE | E-SHOP | E-PRÁCE | KONTAKTY | MAPOVÁNÍ STRÁNKY


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku