Vitafort

VITAFORT

bylinný koncentrát MUDr. Václava Vydry

Nosné byliny: lípa , heřmánek , kopřiva , jitrocel , tužebník , ibišek .

Napomáhá při příznacích různého původu, obvykle následcích nachlazení jako jsou:

  • rýma, kašel, zvýšená teplota, pocení
  • svalové bolesti, světloplachost, nechutenství
  • záněty močových cest a dýchacích potížích z nachlazení
  • při vedlejších účincích protichřipkových léků, majících vliv na žaludeční sliznici a při gastritidě

DDD 3 x denně polévkovou lžíci koncentrátu do 1 dcl tekutiny a vypít. ---300 ml = 35 dávek

Bylinný koncentrát navazuje svým složením na různé doporučované směsi proti potížím spojeným s nejčastějším onemocněním vůbec což jsou rýma, kašel, nachlazení, chřipková onemocnění horních cest dýchacích, bronchiální potíže různého původu. Extrakt je významným podpůrným prostředkem při léčení antibiotiky, ale při lehčích potížích napomůže spontánním vyléčením. Rovněž je účinný při vedlejších účincích protichřipkových léků, které často mají špatný vliv na sliznici žaludeční, ale lze jej použít i při gastritidě, zejména vyvolanou reakcí na alkohol. Další skupinou častých onemocnění jsou záněty močových cest spojené s dráždivým močovým měchýřem, týká se to zejména žen a dětí, ať jde o podchlazení nebo slabý zánět spojený s častým močením a tlaky v podbřišku. V této indikaci je Vitafort vítanou pomocí a rychle přináší úlevu.

Všeobecně lze užívat Vitafort preventivně zejména v ročních obdobích, kdy výskyt lehkých zánětů dýchacích cest nebo potíží s nachlazení je nejčastější. Dávkování je jednoduché, preventivní dávka je 1x denně polévková lžíce na 1 dcl teplé vody. V případě onemocnění je dávka 3-4x denně popsaného množství. Receptura vychází ze zkušeností pěti slavných bylinářů z Čech a Moravy. Vitafort nemá žádné kontraindikace a nejsou známy komplikace vyjma alergie na některou ze složek (kopřiva, heřmánek).

MUDr. Václav Vydra, gynekolog a akupunkturista Aš

 

Další informace o výrobku

Vybráno z poradny

2225 | Jiří Hořice | 2009-08-11 21:45:42

nar. 11.9.1969
Před 2 lety operace nosní polipy, rýma stále .
Prosím o radu
děkuji

Vážený pane Jiří, vyberte 1 balení Vitafortu koncentrát a homeopat THUJA 30CH granule v denní dávce 2 x 5 granulí pod jazyk (asi 3 balení). v úctě Dr Vydra
Jiný dotaz z poradny >>>