HOROSKOP

Hledat

Přejdi na obsah

HOROSKOP

ASTROLOGIE > HOROSKOPY

HOROSKOPY NA ROK 2015


                     
Beran   Býk   Blíženci   Rak   Lev   Panna   Váhy   Štír   Střelec   Kozoroh   Vodnář   Ryby

BERAN(21.3. až 20.4.)Podíváme se nejprve na současný vztah nejvzdálenějších planet k Vašemu horoskopu. Jde o Pluto, Neptun a Uran. Ty podle astrologie určují dlouhodobé trendy, které nás provázejí našimi životy.
Explaneta Pluto je v Kozorohu až do roku 2024. Pluto zesiluje tendence, s nimiž se dostává do souvislostí. V případě vašeho horoskopu je na dlouhá léta usazené v desátém domě - domě kariéry. Přináší touhu po pracovních úspěších, uznání, slávě, po moci. Je možné, že se z vás stává veřejně známá tvář. Silné ambice mohou přerůst do workoholismu.
Neptun prochází Rybami a posledním z astrologických domů vašeho horoskopu - domem podvědomí. Ten symbolizuje věci skryté a neznámé, podvědomí, sny, tajemství, tajných nepřátel, samotu, únik od reality, nemoci, alkohol, drogy. Něco z toho může pozitivně nebo negativně zasáhnout do vašeho života. Aktuálně roky přinášejí odklon od materiálních záležitostí a touhu poznávat duchovní aspekty života a pomáhat těm, kteří jsou na pomoc odkázáni. Může se také objevit zvýšená citlivost na léky, drogy, alkohol. Nejlépe uděláte, pokud se jim budete vyhýbat.
Revoltující Uran se na období 2011 - 2018 usídlil ve vašem znamení. Počítejte s náhlými změnami v osobním životě, s nečekanými zážitky, cestováním, setkáváním zajímavých lidí. Vaše partnerské vztahy z tohoto období budou velmi nekonvenční - poznamenáno touhou po lásce a zároveň po volnosti. Pokud jde o kariéru, Uran vám nedovolí spokojit se s rutinní činností. Nutí vás hledat práci, která je tvořivá, vzrušující a dynamická.
A nyní se již věnujme podrobněji roku 2015. Podívejme se na Saturn a Jupiter. Kombinovaný vliv těchto planet má největší význam při určování základních trendů příštích dvanácti měsíců.
Saturn vstoupil 23. prosince 2014 do znamení Střelce. Od 15. června 2015 do 18. září 2015 se sice dočasně vrací do Štíra, ale pak se už ve Střelci pevně usadí na další dva roky. Přechod Saturnu tímto úsekem přináší období tvrdých zkoušek životních postojů. Střelec (ve vašem horoskopu dům filozofie) bývá tradičně spojován s náboženstvím, cestováním, cizími zeměmi vyšším vzděláním, právními záležitostmi, etikou a morálkou. Pokud jde o exotickou dovolenou, tyto roky byste ji možná mohli vynechat. Pokud již zahraniční cesty, tak jen za prací, či studiem a nečekejte, že půjde vše jako po másle.
K nejlepším zprávám patří to, že dům potěšení hostí až do 11. srpna Jupiter. Do té doby vás tato velkorysá planeta vybízí, abyste se vrátili k činnostem, které vás těší, ale už celé roky jste je zanedbávali. Prožijete dětsky hravé a šťastné období. Je to také vhodný čas na to, abyste se stali šťastnými rodiči, nebo si vychutnali zábavu s dětmi, které již máte.
V srpnu Jupiter přejde do znamení Panny. Jeho vliv se začne týkat zejména pracovních povinností, rutinních každodenních záležitostí, zdraví a fyzické kondice. Životní a pracovní podmínky se budou jevit optimálně, nebo se budou dokonce ještě zlepšovat. Práce vám půjde od ruky, zdraví vás nebude trápit. Člověk může za těchto podmínek i usnout na vavřínech, spokojit se s pracovní pozicí, kterou má, zpohodlnět, přibrat atd.


Vztahy

Je o vás známé, že neradi prohráváte, přičemž v lásce toto rčení platí obzvláště. Milí Berani, připravte se na to, že rok 2015 pro vás připravuje velmi vzrušující zápas, kdy bude vaše srdce bít rychleji, než tomu bylo v obdobích minulých. Je to rok zúčtování v milostném životě a zároveň skvělá doba pro diskuse, které vás naučí hodně o vašem protějšku. Hned v lednu a únoru můžete pocítit zásah amorových šípů, které vystřeluje Jupiter s Venuší, a vy si uvědomujete, že jste poslední dobou nežili dost intenzivně. Temperament se nyní stává vaší zlatou žílou, Venuše osnovuje schůzky, které jsou velkým náporem na vaši smyslnost a spřádá své roztoužené nitky do kouzelného koberce lásky. Upřednostněni jste především vy, zrozenci 2.dekády (1.4. – 10.4.), Jupiter vám žehná nejvýrazněji a dává šanci, abyste se stali skutečnými mistry milostné scény. Žádné nekonečné námluvy, ale slavnosti, večírky, mnoho legrace a přímočarost. Zapněte senzory především v první polovině roku, v éteru je potencionální partner, který oplývá zvláštním smyslem pro humor a má srdečnou povahu, nepropásněte svou šanci. V létě se charakter vašich požitků a vnímání vztahů mírně mění, což je způsobeno postavením Saturna, který chce vnést do vašeho milostného a partnerského života důstojnost a řád. Pamatujte, že v případě nevěr a lhaní dá o sobě tento přísný velikán vědět hodně strohými paprsky, přičemž je zajímavostí, že se vše může odrazit i po zdravotní stránce. Nepokoušejte tedy osud a nechte do svého života vstoupit opravdovost a upřímnost.

Práce a peníze

Co se týče vaší profese a kariéry, čeká vás rušný a expanzivní rok. Váš vládce, dynamický Mars, má spoustu tónů a odmítá zůstat nečinný, pozor však na přílišné přehánění. Obzvláště vy, zrozenci 2.dekády ( 1.4. – 10.4.) a 3.dekády (11.4. – 20.4.), můžete na sebe brát jeden úkol za druhým, až vás to doslova pohltí a vyčerpá rezervy organismu. Lákadla na vás číhají hned v lednu, kdy vám vábivá Venuše přináší zalíbení v nějaké zajímavé spolupráci, která rozšiřuje vaši každodenní práci a váš rozvrh. Neposednému Uranovi to lahodí do noty a přizvukuje svou konjunkcí vlivu svých kosmických souputníků. Tryská novými pracovními příležitostmi – je tu šance na výhodnou práci, novou kancelář, anebo pokud pracujete doma, opustíte tuto práci a začnete pracovat mimo dům. Plodným měsícem se jeví duben, kdy Merkur s Marsem zdůrazňují vaše komunikativní schopnosti a signalizují vhodnou dobu, abyste si například pořídili webovou stránku. První polovina roku je příznivá i co se týče vašich příjmů, přičemž nejvýznamnější momenty se ukazují pro vás, kdo pracujete jako lékaři, psychologové či jinak působící osoby ve zdravotnictví, nebo také např. finanční zprostředkovatelé. Pro zrozence 1.dekády (21.3. – 31.3.) jsou od září velmi vhodné kurzy dalšího vzdělávání v oblíbeném oboru. Rok 2015 vám však přináší i období zkoušek, v nichž vystrčí růžky nesmlouvavé Pluto a vystaví vás konkurenčním střetům, nicméně jste rodilí bojovníci a přičteme-li vaše elegantní vzezření a pověstné ego, lze lehce odhadnout vítěze.

Domov a rodina

Vaše srdečná a štědrá povaha se tento rok projevuje velmi brilantně, přičemž vás hřejivý Jupiter zaměřuje především na vaše děti. Chcete s nimi trávit více času, společně se věnovat zábavě, tvořivým koníčkům a sportovním aktivitám. Jupiter taktéž vnukává představu zajímavé dobrodružné dovolené. Představa, že byste ve volných chvílích nic nedělali, vás prostě děsí, potřebujete vzít batoh na záda a vyrazit na neznámá místa, adrenalin neplánované dovolené vás nesmírně přitahuje. Otázka velebení vašeho rodinného hnízdečka vás v tomto roce zrovna nadvakrát netíží, i když máte chvilkami sklon pustit se nadšeně do díla, rychle pak ztrácíte zájem. Stále se znovu a znovu do čehosi bezhlavě vrháte a vzápětí vyrážíte ven. Hvězdy radí, že nejméně vhodným měsícem pro tyto aktivity je květen, touto dobou je mezi vašim znamením a tvořivou, estétskou Venuší těžká domluva, takže jakákoliv snaha nepřináší potěšení. Pokud máte v plánu zajistit finance například na rozsáhlejší opravy či modernizaci vašeho domova, je zde i rada moudrého Saturna, který napovídá, abyste hypotéku či úvěr nevyřizovali v létě. Úspěšný výsledek vašeho jednání je nyní ohrožen průtahem či neschválením úvěru, rovněž se mohou dostat do popředí nějaké starosti ohledně dědictví. Tyto záležitosti tedy namiřte na jiné období roku.

Zdraví

Z hlediska ukazatelů fyzické kondice a vitality se především první polovina roku jeví velmi příznivě. Hřejivému Jupiterovi se, milí ohniví zrozenci, zamlouváte a tudíž svým trigonovým aspektem zažehujete pochodeň elánu, přívalu energie a celkové podpory organismu. Jste nasměrováni k tomu, že chuť do života vám přináší i zvýšené požitky, takže si neupíráte různé laskominy, vaše jazýčky jsou mlsnější, a jak přizvukuje v květnu Venuše ze znamení Raka, může se i leccos přehnat. Podpůrnou berličkou je však zmíněný Jupiter, takže případné žaludeční neduhy lehce setřesete, uznejte, není to skvostný ochránce? V žádném případě nelze opomenout ani stabilizujícího Saturna, který je ve své příznivé konstelaci taktéž obrovským přínosem. Jeho energie přináší silnější odolnost těla a může zastavit již probíhající nemoci. Ve druhé polovině roku se však situace může trochu změnit, protože ochranný vliv Jupitera polevuje a k moci se dostává působení Urana a Pluta, kteří vaše znamení okupují již několikátý rok. Jako mistři zkratů a nebezpečných stavů vysílení našeptávají tiché varování. Zejména vy, Berani 2.dekády (1.4 – 10.4.), chraňte svůj organismus před přílišným vyčerpáním, není radno jít do všeho hrr a snažit se všechno stihnout, i zítra je den. V tomto směru by mohl být v únoru a březnu, kdy se přidává impulsivní Mars, přehlušen i dobrácký hlas přejného Jupitera. Mars v této době zvyšuje napětí, často cítíte hněv, netrpělivost a jste více frustrováni – pozor, aby pak z toho nepramenily drobné nehody, migréna nebo hypertenze. Perfekcionismus může také skončit nervovým zhroucením. Ideálnější bude pěší turistika.


NAHORU

BÝK

(21.4. až 21.5.)Podíváme se nejprve na současný vztah nejvzdálenějších planet k Vašemu horoskopu. Jde o Pluto, Neptun a Uran. Ty podle astrologie určují dlouhodobé trendy, které nás provázejí našimi životy.
Pluto je ve znamení Kozoroha až do roku 2024. Pro vás to znamená, že záležitosti devátého astrologického domu - domu filozofie, mají dlouhodobě významný vliv na váš život. Udržují vás v blízkosti filozofických, či právnických sfér. Vaše postoje a světonázor procházejí neustálou transformací. Neúnavně si rozšiřujete obzory, doplňujete vzdělání, studujete cizí jazyky, nebo trávíte hodně času v zahraničí kvůli vzdělání, práci či touze po novém poznání.
Neptun se přesunul do znamení Ryb. Vydal se na několikaletou pouť domem přátelství. V pozitivním smyslu to znamená, že získáte nové přátele. Nejednou půjde o příjemných, citlivých, umělecky nebo duchovně založených lidí. Na druhé straně - během následujících let bychom vám například nedoporučili pustit se do společného podnikání s přáteli. Mohli byste doplatit na přílišnou důvěřivost a špatný odhad na lidi. A nebudete si idealizovat jen lidí, ale i vaše touhy a cíle budou občas posazené příliš vysoko.
Uran tráví roky 2011-2018 ve znamení Berana. Tím se ke slovu dostal poslední dům vašeho horoskopu - dům podvědomí. Ten je v astrologii spojován se samotou, s věcmi skrytými a neznámými, s tajnými nepřáteli, únikem od reality, nemocemi, návykovými látkami. Pokud jste i vy dosud ukrývaly nějaké tajemství, tak zřejmě zjišťujete, že dozrál čas k tomu, abyste problém přiznali a pustili se do jeho řešení. A možná ne vy, ale někdo jiný se ocitne v situaci, která ve vás vyvolá potřebu jednat. Tak, či onak - přijdou změny, související s nějakými zvláštními, utajenými aktivitami, či s lidmi, kteří se kvůli psychickým, nebo sociálním problémům ocitli na okraji zájmu společnosti.
A nyní se již věnujme podrobněji roku 2015. Podívejme se na Saturn a Jupiter. Kombinovaný vliv těchto planet má největší význam při určování základních trendů příštích dvanácti měsíců.
Saturn vstoupil 23. prosince 2014 do znamení Střelce. Od 15. června 2015 do 18. září 2015 se sice dočasně vrací do Štíra, ale pak se už ve Střelci pevně usadí na další dva roky. S trochou cynismu bychom mohli říci, že to pro vás znamená méně sexu a více daní. Upřesníme to. Pokud jde o sex, možno ho opravdu začíná být méně, nebo pro vás ztrácí dočasně svůj význam, případně se objevují problémy, které je třeba řešit s odborníky. Tak, či tak, to co vypadá jako problém, může být o několik měsíců už dávno zapomenutou záležitostí.
Pokud jde o daně, resp. finance, těch se Saturn v této pozici také dotýká. Váš vlastní výdělek je v relativním bezpečí, ale jiné finanční zdroje mohou selhávat. Například partner může náhle přijít o zaměstnání, nebo to nevyjde s nějakou půjčkou či dědictvím. Pokud se musíte věnovat obhospodařování majetku jiných lidí (bankovnictví, pojišťovnictví, účetnictví, atd.), nebo je dosažení pracovního úspěchu závislé na financích z cizích zdrojů, pak také počítejte s obtížemi.
Do srpna velkorysý Jupiter prochází znamením Lva u vás astrologickým domem domova. Díky tomu bude množství vašeho času patřit rodině nebo aktivitám, které rychle povedou k vylepšení rodinného hnízda. Přibude nemovitost, nový člen rodiny, nebo vás překvapí nějaké jiné změny. V každém případě si ale naplno užijete lásku svých nejbližších.
11. srpna Jupiter přechází do znamení Panny, spojovaného u vás zejména s domem potěšení. Jupiterův šťastný vliv se soustředí na aktivity, související s dětmi, nějakou kreativní činností, fyzickou láskou, požitkem a vším, co právě vám přináší radost a potěšení. Takže druhé pololetí si budete užívat, hazardovat a bavit se - možná víc, než kdykoli v minulosti.Vztahy

Obloha lásky v první polovině roku 2015 nemusí zejména pro vás, kteří jste v manželském svazku, zářit zrovna tím nejmazlivějším sametovým třpytem. Jupiter naznačuje přehnané požadavky na partnera, s čímž jdou ruku v ruce určité překážky v chodu domácnosti. V lednu se bohyně lásky a zároveň vaše vládkyně Venuše mračí, což mnozí z vás vnímáte jako větší touhu po soukromí a samotě, nechce se vám navštěvovat nová neznámá místa a nemáte náladu na společenský ruch, odmítáte případné obdivující vás protějšky, kteří holdují hlučným událostem. Tyto samé pocity vás mohou pronásledovat také v červnu, červenci a srpnu. Vy, kteří jste nezadaní, si můžete v této době dokonale porozumět jen s tím, kdo miluje přírodní krásy. Dáváte přednost romantické večeři se svíčkami a květinami, žádný spěch a rušno. Pozor však především vy, zrozenci 1.dekády (21.4. – 1.5.), abyste v tomto všem nehledali až maximální dokonalost, šibalský Neptun by vás mohl nakonec vést k deziluzi. Podobně i Saturn může vznést ze znamení Štíra námitky. Jste ještě pár? Pokud váš vztah vydržel, pak máte za sebou hodně krkolomné vibrace pro lásku a ve druhé polovině roku se už můžete dívat do budoucna s důvěrou. Případné bouře zklamání postupují rychle do údolí jemného potěšení, tiché radosti z nejjednodušších věcí a příslibů věrnosti, které se stávají vaším největším afrodiziakem. Neustále také živíte svůj sexuální apetit, přičemž máte obrovskou šanci, že právě nyní vám vstoupí do života protějšek, se kterým budete vše vychutnávat na stejné vlnové délce a to do všech detailů, užívejte Jupiterových laskomin hezky naplno.

Práce a peníze

Počátek roku pro vás chystá mnoho lákavých možností a Jupiter chrlící energii s expanzí způsobuje, že nevíte, co dělat dříve. Postupně si však uvědomujete, že všeho moc škodí a nechcete se nechat zasypat lavinou povinností či omezujícími šibeničními termíny. Jste maximálně praktičtí, umíte se bravurně prosadit především v oblasti obchodu a ekonomiky, přesto vás však hektika prvních měsíců zatěžuje. Ve svém jádru jste pohodáři a zejména vy, zrozenci 3.dekády (12.5. – 21.5.), zatoužíte mimo atraktivního pracovního prostředí po déle trvajících labužnických obědech a klidnějším tempu. Co se týče oblasti podnikání, přísný Saturn prozrazuje nutnost opatrnosti a signalizuje, že je vhodné velmi uvážlivě našlapovat před podpisem jakékoliv smlouvy nebo partnerství. Nenechte na sebe vyvíjet nátlak hlavně ohledně finančních spekulací, výsledek by mohl mít velmi negativní dopad. Druhá polovina roku je k vám přejícnější, takže si můžete vychutnat mnohé zdařilé akce a posun ve financích. Pokud jste byli nespokojeni se svou pracovní náplní, v tomto období máte šanci získat práci, po jaké jste toužili, vaše výsledky se dostávají do správných rukou a jste ve správném čase na správném místě, přičemž jako nejvhodnější načasování se ukazuje říjen. Speciální bonus máte vy, kteří se věnujete zábavnému odvětví, čekají vás zajímavé možnosti, proměňte své příležitosti v kariérní zlato.

Domov a rodina

Domácí a rodinné hodnoty jsou pro vás téměř posvátné, tudíž pokud je to možné, věnujete svým nejbližším hodně času a zároveň k nim zaujímáte silný ochranitelský postoj. V tomto roce se váš pocit sounáležitosti s rodinou ještě více prohlubuje a obzvláštní něhu projevujete především ke svým dětem. Máte tendenci své milované hýčkat, zahrnovat je komfortem a luxusem, není tedy divu, že neodmítáte Venušiny výzvy na taneční parket plný potěšení, první pozvánu očekávejte v březnu! Je to vhodná doba i pro zateplení svého hnízdečka přírodními materiály a zkrášlením bytelným, oku lahodícím nábytkem. Líbí se vám role poradce v rodině a jste si vědomi přílišné zodpovědnosti, takže vaše ratolesti zjistí, že vyžadování důslednosti znásobené navíc působením trigonu Jupitera z Panny není ničím neobvyklým. Nejvíce se zaměříte na potomky v období puberty, přičemž srpen, čas prázdnin, se jeví jako nejzátěžovější. Chcete, aby v plnění svých povinností projevili určitou dokonalost a nepropadali jen sladkému nicnedělání, a že byla řeč o vaší štědrosti a hýčkání? To se přece nevylučuje, jen odmítáte schvalovat přehnané hédonické chování a víru v pečené holuby. Odměnou pro celou rodinu bude pečlivější přístup vašich miláčků a následně školní úspěchy, ke kterým mají od září vysoký předpoklad.

Zdraví

Co je pro vás, labužníci zvěrokruhu, připraveno v tomto roce v oblasti zdravíčka? Oslovení -labužníci- není použito náhodně, protože právě váš přebujelý apetit může v 1.polovině roku signalizovat zvýšenou tendenci k zdravotním problémům. Jupiter se netváří nikterak přátelsky a jeho podporování tukových nárůstů rozhodně neznamená aplaus pro vaše srdce a krevní oběh, který se pak stává nepravidelným. Škodí zejména příliš sladkého, moučného a tučného jídla. Milí Býci, základní pravidlo zní: všeho s mírou. Pro vás především, zrozenci 2.dekády (2.5.- 11.5.) a 3.dekády (12.5.- 21.5.), je velmi přínosné, pokud podpoříte své zažívání například mátovým čajem, z bylinek lze doporučit majoránku a tymián. Během léta vystrkuje růžky Saturn, takže se může objevit zvýšená zátěž a stagnace, také horší pročišťování, které se může projevit v déle trvající zahleněnosti, chraplavosti, obtěžovat může i krvácení z nosu. Avšak žádný strach, milí Býci, máte v zádech posilující energii mocného Pluta a jeho regenerující vliv je skutečně vesmírným bonusem, kterým se nemůže pochlubit každé znamení. Znamená to, že i případný letní útlum přečkáte bez větších problémů, navíc se k vám ve 2.polovině roku příznivě obrací i Jupiter, jakoby si chtěl tento astrální fiškus napravit reputaci a dát do rovnováhy vše, co předtím napáchal. Vy, kteří jste starší a slabší nebo jste vyčerpáni důsledkem jiných zdravotních problémů z minulosti, můžete nyní očekávat výbuch ozdravující lávy. Dochází k obnově buněk, zlepšení činnosti a celkovému oživení organismu. Mnozí očekávajte také zvýšený sexuální apetit, takže vzhůru k omlazení se štědrým Plutem.

NAHORU

BLÍŽENCI


(22.5. až 21.6.)Podíváme se nejprve na současný vztah nejvzdálenějších planet k Vašemu horoskopu. Jde o Pluto, Neptun a Uran. Ty podle astrologie určují dlouhodobé trendy, které nás provázejí našimi životy.
Pluto je v letech 2010-2024 v Kozorohu. Pro Blížence to znamená dlouhodobý důraz na záležitosti osmého domu - domu sexu a peněz jiných lidí. Pluto je v astrologii dokonce vládcem osmého domu a tak nikde není jeho transformační vliv tak silný, jako právě zde. Symbolizuje smrt a znovuzrození, nový začátek. Možná přímo smrt někoho blízkého poznamená váš život. Ale spíše se jedná o smrt v symbolickém smyslu : něco starého končí a vy začínáte znovu, ale tentokrát úplně jinak. Daný dům souvisí i s penězi, sdílenými s někým jiným. Můžete přijít k dědictví (nebo o dědictví) a při jisté opatrnosti můžete mít mimořádný úspěch při shánění stipendií, dotací, půjček a každé formy finanční podpory. A samozřejmě, osmý dům a i samotná planeta Pluto jsou často spojovány se sexualitou. To je další oblast, na níž je silný důraz a která prochází během uvedených let změnami.
Neptun se loni přesunul do Ryb. Opustil dům filozofie, ve kterém hledal tu správnou životní filozofii a neustále řešil nejasnosti a otazníky ohledně vzdělání a dalšího rozvoje. Vydal se na několikaletou pouť dalším domem vašeho horoskopu - domem kariéry. Opět je zde důraz na seberealizaci. Přítomnost Neptunu v domě kariéry bývá provázena přecitlivělostí, pocitem, že jsme v pracovní oblasti oběťmi, že se necháváme využívat. Na druhé straně, vyostřuje se intuice, kreativita, umělecké nadání. Neptun podporuje zejména povolání vyžadující cit a představivost, což může být hudba, poezie, ale např. i medicína, či matematika. Při pracích, které vyžadují praktické schopnosti, rutinu, nebo dlouhodobou soustředěnost, je vliv Neptunu spíše na škodu. Je také možné, že současná práce vás přestává uspokojovat a začnete posouvat svou kariéru, nebo mimopracovní aktivity směrem k umění, zda k vědě, případně k oblastem, jako jsou sociální práce, léčení, opatrování, či charitativní aktivity.
Uran je od roku 2011 do 2018 ve znamení Berana, což je u vás symbol domu přátelství. Vaše ambice a touhy se během těchto let nepředvídatelně mění. I některé staré přátelství dostanou překvapivé, v jistých případech až bizarní podoby. Váš společenský život se stává mimořádně rušným.
A nyní se již věnujme podrobněji roku 2015. Podívejme se na Saturn a Jupiter. Kombinovaný vliv těchto planet má největší význam při určování základních trendů příštích dvanácti měsíců.
Saturn vstoupil 23. prosince 2014 do znamení Střelce Od 15. června 2015 do 18. září 2015 se sice dočasně vrací do Štíra, ale pak se už ve Střelci pevně usadí na další dva roky. Střelec je u vás symbolem domu partnerství. Saturn v astrologických domech, to je vždy dvoj-tříletý velký úklid v nějaké sféře života. Tentokrát signalizuje období, které je trochu náročnější v oblasti pracovních, ale zejména soukromých vztahů. Může zesílit pocit osamělosti a to i u těch, kteří již dlouhá léta žili ve spokojeném vztahu. Soužití obvykle není jen celoživotní procházkou růžovou zahradou. Někdy je třeba se vypořádat s pocitem nespokojenosti, nejistoty, frustrace nebo třeba převzít více práce a odpovědnosti na svá bedra, protože partner není zrovna v optimálním životním období. A pokud se jinak nedá, je nutné celou kapitolu nadobro uzavřít. Když budete mít tuto Saturnova zkoušku za sebou, výsledkem bude zcela nový, nebo staronový vztah, který bude do budoucna velkým příslibem.
K nejlepším zprávám patří to, že dům komunikace hostí až do srpna nejšťastnější z planet - Jupiter. Jupiter vás bude lákat k občerstvení vědomostí. Zopakujte si školní učivo, oprašte cizí jazyky a obnovte kontakty s lidmi, kteří jsou vám nejbližší - sousedy, sourozenci, dlouholetými přáteli.
Později se šťastný Jupiter přesune do sféry domova. Rodina a otázky bydlení se dostanou do popředí a případné změny budou jednoznačně pozitivní.
Vztahy

Milí Blíženci, na poli lásky se připravte na nové milostné zážitky a nejrůznější možnosti sebevyjádření v oblasti citů. V tomto roce znovu dosvědčujete, že láska a vy, to je duet, který nikdy nekončí. Jupiter napovídá, že vaše mentální akrobacie a merkurovský rtuťovitý úsměv vám zajistí četný výhry v milostném jackpotu, máte se tedy na co těšit. Přestože začátek roku může být poněkud pasivnější a Venuše se k vám v lednu i únoru otáčí zády, nepropadejte pesimismu a pocitům zklamání. V této době se vám zdá, že se láska ve vašem životě mění jako hlína v rukou, ale jak se říká, všeho jenom do času. Od jara nastartovává přející Mars váš sex-appeal na plný plyn a zve vás na centrifugu vášní. Někdo, kdo má hřejivou komunikaci, je chytrý a inspiruje váš smysl pro humor, vám má být velmi příjemným společníkem, hodně pravděpodobné je seznámení například v internetové kavárně. Jste připraveni bavit se, prožívat ohromující vzrušení, někdy zase cítíte potřebu klidnějších dnů a tzv. "vypnout", přiznáváte, že život s vámi může být poněkud nestabilní? Potřebujete být neustále intelektuálně stimulováni svými protějšky či nápadníky, aby nedocházelo k nudě. Mírné varování přináší zejména pro 1.dekádu (22.5. – 31.5.) planeta Saturn, která doporučuje střízlivost hlavně u vás, kteří jste zadaní nebo žijete v manželském vztahu. Touha po dobrodružství a vymanění se z šedi stávajícího vztahu může být startem k ohrožení či zániku manželství. Celkově i pro nezadané Blížence signalizuje Jupiter a Neptun, že tento rok nenastává zrovna nejideálnější doba k vážným závazkům a je vhodné se vyvarovat silným citům.

Práce a peníze

Copak přišpendlí rok 2015 na nástěnku kariéry pro vaše znamení? Hvězdy se shodují, že jde o zkouškový rok, kdy vás sice Fortuna může vymrštit hodně vysoko, ale záleží jen na vás, jestli si pozici udržíte a vykročíte do světla, abyste mohli vzlétnout s orly, či se necháte ukolébat a ostatní vás předeženou. Nejhorší, co můžete udělat a platí to především pro vás, Blíženci 1.dekády (22.5. – 31.5.), je zavřít se mezi čtyři stěny a stát se povrchními k zodpovědnosti a povinnostem. Saturn se svým aspektem opozice vás má po většinu roku na mušce a věřte tomu, že se nenechá ošidit. Klade těžké zkoušky, ale zvládnete-li jeho drsný výlet, bohatě odměňuje. Díky Jupiterovi a Uranu máte dar zvýšit své znalosti na nejvyšší úroveň a dospět ke geniálnímu řešení otázek, přidává se i váš vládce Merkur, jehož největší rozpětí ochranných křídel zaznamenáte v květnu a červnu. Máte řadu příležitostí skvěle se vyjádřit, díky čemuž vyděláte peníze, a to ať jste operátoři v call centrech, pracovníci telemarketingu, taxikáři či řidiči kamionů. Máte talent pro obchodní záležitosti, ale pozor, aby z vás pokoutný Neptun neudělal nakonec jen ztracené obchodníky se sny vinou odchylování se od reality. Buďte důslední a naučte se říkat NE v situacích, které to budou vyžadovat. Pak se teprve může objevit možnost nové kariéry, může to být cokoli od povýšení po novou práci, za kterou se musíte stěhovat. Hodně štěstí.

Domov a rodina

Běžně pro vás bývá domov a rodinný krb oázou pro uklidnění nervů po hektickém dnu, kdy uděláte zastávku, nadechnete se, načerpáte nové síly a opět zvedáte kotvy. Ani tento rok tomu není jinak a obzvláště v jeho druhé polovině dlouhé hodiny doma trávit nedokážete. Přicházíte a odcházíte, a pokud přece jen někdy zůstáváte dlouho pod rodinnou střechou, jste jako na trní. Neposedný Uran vás ovlivňuje touhou trávit čas se svými nejbližšími spíše mimo domov a vymýšlet zajímavé aktivity na odreagování a srovnání roztěkaných myšlenek. Zrozenci 2.dekády (1.6. – 11.6.), vy se v tomto směru opravdu vyřádíte. Zvláštní záliby, překvapení pro děti, humorné triky a pravděpodobně se s chutí pustíte i do jakéhokoliv experimentu. Pokud by vás však napadl experiment v podobě rekonstrukce bytu či domu, od srpna do října na něj raději zapomeňte, tuto činnost je lépe nasměrovat na první polovinu roku. Platí to taktéž pro případnou koupi nemovitosti, pokud ji správně nenačasujete, přinese spíše starosti než radost. Veledůležitým momentem se ukazuje společná letní dovolená, na kterou vyjeďte v kompletní rodinné sestavě. Romantické místo, které poskytuje zábavu i dokonalou relaxaci, dodá rodinné atmosféře ten pravý šmrnc. Že by Uran chystal zase nějaké překvapení? Trefa.

Zdraví

Rok 2015 se pro vaše znamení, co se týče zdravotního náhledu, vyznačuje smíšenými vlivy, kdy můžete být tzv. jednou nahoře a jednou zase dole. Na jedná straně vám rozjiskřuje energii pohotový Uran a v 1.polovině roku Jupiter ze znamení Lva, na straně druhé může vlivem Saturna a podivínského Neptuna vaše energie zase slábnout. Poněvadž jste pohybliví a proměnliví jako rtuť na teploměru, může se vám tuto vesmírnou směsici dařit daleko lehčeji zvládat než by tomu bylo u většiny vašich zvěrokruhových kolegů. Přesto je vhodné, abyste se snažili různým výkyvům předcházet a nepodceňovali prevenci. Neptun svým neharmonickým aspektem kvadratury způsobuje snižování vaší imunity, jeho pohyb je velmi pomalý, takže váš organismus déle zadržuje tekutiny, tělo se více zavodní a stagnuje, takže můžete mít větší sklon k infekcím. Hned lednem a únorem může Neptuna podpořit i Mars a odstartovat náchylnější období k bakteriálním infekcím, střídavým teplotám, takže jeden den budou nižší, druhý den vyšší, jeden den budete téměř zdraví, druhý den nemocní, pozor na vaši tendenci často se nedoléčit. Mohou se připojit také pálivé bolesti, zčervenání nebo problémy s kůží. Největším kandidátem k infekci jsou samozřejmě horní cesty dýchací. Váš nervový systém také zrovna není na medaili, přičemž jako krizovější období vedle ledna a února mějte na paměti i říjen, zejména vy, zrozenci 1.dekády (22.5. – 31.5.). Pokud však budete k sobě pečovatelštější, Uran se postará o překvapivá zlepšení. Zapojte do svého režimu dechová cvičení, okysličíte tak krev a zklidníte nervy. Častěji větrejte, psychiku pohlaďte dobromyslí a eukalyptem, obojí je vhodné i jako prevence při virózách.


NAHORU

RAK


(22.6. až 22.7.)Podíváme se nejprve na současný vztah nejvzdálenějších planet k Vašemu horoskopu. Jde o Pluto, Neptun a Uran. Ty podle astrologie určují dlouhodobé trendy, které nás provázejí našimi životy.
Explaneta Pluto je ve znamení Kozoroha až do roku 2024. Pro vás to znamená dlouhodobý důraz na záležitosti astrologického domu partnerství. Manželství, nebo nějaký jiný vztah prochází výraznou transformací. Tato pozice hovoří také o tendenci ocitat se během uvedených let ve vztazích, které jsou setkáními silných osobností a jsou poznamenány neustálým bojem o dominanci. Je nutné snažit se o otevřenou komunikaci, neboť potlačováné vášně mohou mít destruktivní důsledky. Pluto v sedmém domě mluví také o vztahu k veřejnosti. Láká vás vyjadřovat se k celospolečenským problémům a zařadit se do světa slavných a mocných.
Neptun se loni přesunul do znamení Ryb. Opustil záležitosti osmého domu - domu sexu a peněz jiných lidí . A začal svou několikaletou pouť domem filozofie. Je to dům, tradičně spojován s vyšším vzděláním, poznáváním, cestováním. Čas, kdy je Neptun v domě filozofie, je časem snění a idealismu, poznávání mystických učení, či neobvyklých náboženství. Od materialistických postojů se začínáte odvracet. Duchovní hledisko vás stále výrazněji ovlivňuje při přehodnocování dosavadního života. Rak patří k citlivým vodním znamením, ale s Neptunem v devátém domě je jeho přístup k životu ještě poetičtější a duchovnější.
Uran v Beranu v letech 2011-2018 vás povzbuzuje k tomu, abyste se nebáli hledat uplatnění v oblastech, o kterých jste dosud vůbec neuvažovali. Zejména první pololetí se v kariéře směle pouštíte neprobádanými směry. Prosazujete novátorské postupy, nebo se snažíte uplatnit svůj nově objevený talent.
A nyní se již věnujme podrobněji roku 2015. Podívejme se na Saturn a Jupiter. Kombinovaný vliv těchto planet má největší význam při určování základních trendů příštích dvanácti měsíců.
Saturn vstoupil 23. prosince 2014 do znamení Střelce Od 15. června 2015 do 18. září 2015 se sice dočasně vrací do Štíra, ale pak se už ve Střelci pevně usadí na další dva roky. Střelec je v rámci vašeho horoskopu vládcem šestého domu - domu práce a zdraví. Pobyt problematického Saturnu v tomto domě naznačuje, že to s vaším dosavadním životním stylem nebylo zcela v pořádku. Organizace práce vám nevyhovovala, nebo na vás doléhalo příliš únavné, rutinní práce. Vyčerpává vás to, obírá o energii a v konečném důsledku útočí na zdraví. Pod vlivem Saturnu začínáte hledat systém, který by vám vyhovoval lépe. Využijte jeho energii a letos se nalaďte na přiměřené pracovní tempo a kriticky přehodnoťte svůj životní styl.
Jupiter do 11. srpna prochází znamením Lva. To vám zaručuje, že finanční nouzí rozhodně trpět nebudete. Jupiter ve vás vyvolává dojem, že stát se milionářem není žádný problém. Na cizí zdroje se sice spolehnout nemůžete, ale zdá se, že při troše ostražitosti dokážete nyní vydělat obrovskou kupu peněz díky vlastním schopnostem. Je to ale krátkodobá příležitost - využít musíte zejména první pololetí.
V červenci Jupiter přejde do znamení Panny. Díky tomu bude další období patřit zejména lidem z vašeho nejbližšího okolí. Sousedé, sourozenci, kamarádi z dětství - strávíte s nimi hodně času a užijete si to, jako nikdy dosud.
Vztahy

Jako u velmi emotivních bytosti se silnou fantazií ani v roce 2015 nedochází k absenci vašich tužeb a medových představ. Vaše první měsíce roku jsou měsíci energie příznivé pro lásku a Venuše s Marsem dávají příslib rozsvícení světlého bodu naděje. Pokud už dlouho hledáte vysněný protějšek, máte obrovskou šanci seznámit se s okouzlující a jemnou bytostí pravděpodobně přicházející do vašeho okolí z větší dálky. Vám, Raci 3.dekády (13.7. – 22.7.), se může v létě vracet taktéž někdo z minulosti, kdo obrátí vaši pozornost a zájem ke snům a vzpomínkám. Jste kaleidoskopem měnících se nálad a protějšek do vás někdy těžko proniká, konstelace Saturnu vás však v tomto roce chrání větší stálostí a sebedůvěrou, v lásce jdete krůček po krůčku, prohlubujete city a neschováváte je tolik pod svůj krunýř. Saturn také napovídá, že máte tendenci být neovladatelně přitahováni k citlivému, spíše samotářskému člověku, jemuž budete s okouzlením naslouchat. Vy, kteří jste zadáni a máte pocit, že už to neklape jako dříve, máte schopnost trpělivě látat slabá a obnošená místa vašeho vztahu, přičemž nejvíce práce dají trhliny kvůli peněžním záležitostem. Na tento destruktivní vliv, jež je způsoben opozičním aspektem Pluta, jste již za poslední roky zvyklí, nyní se můžete pokusit obrnit se proti němu. S protějškem se v případných nesouladech ve finančních záležitostech snažte o kompromis, buďte vstřícní a láskyplní. Pamatujte, milí Ráčci, láska je v životě vaším kompasem.

Práce a peníze

Pokud jde o povolání a oblast kariéry, jedná se u vás o nadprůměrný rok. V jarních měsících je patrna obrovská vlna energie, kdy jste schopni chrlit nové nápady jako z kouzelného klobouku. Nechybí ani chuť do propagačních akcí, tvůrčí potenciál je k vám přilepený jakoby suchým zipem, neváhejte a využijte toho, abyste se dostali do nějakého projektu, který vás uchvacuje. Saturn vysílá souhlasné signály a potvrzuje, že vaše tvrdá práce a odhodlání je skutečně významným přínosem, tudíž je vyloučeno, aby se vám nedostalo patřičné odměny. Zrozenci 1.dekády (22.6. – 1.7.) a 3.dekády (13.7. – 22.7.), hlavně vy se připravte na příjemný finanční vulkán. Jupiter se Saturnem chystají úspěšnou misi, na níž se v červnu a červenci podílí také Venuše, trpělivě ozařující váš finanční sektor. Kromě zvýšeného přílivu peněz přicházejí ke slovu i výherní kupony, u kterých berte na zřetel ještě i srpen. Že to působí až podezřele pohodově? Nenechte se mást, rebelant Uran ze scény nezmizel a sem tam vás bude zkoušet. Můžete mít pokušení vzdát se svého zaměstnání, protože nesouhlasíte například s tím, jak postupuje vedení, nebo se v některých obdobích přistihujete, že toužíte najít smysluplnější práci. Jednoho dne se prostě probudíte a zjistíte, že vám dosavadní práce nevyhovuje. Kritickým měsícem se jeví prosinec. Vy, kteří pracujete v nějakých technických oborech, můžete být konfrontováni s krátkodobým přesunem pracovního místa. Základem je zachovat si klidnou hlavu.

Domov a rodina

Vztah k rodině a domácímu krbu je u vás nejhlubší a nejintenzivnější ze všech znamení zvěrokruhu. Vaše láskyplnost a něžnost vůči svým nejbližším je až dojemná, takže byste mohli být učiteli lásky k bližnímu svému mnohým vašim zvířetníkovým kolegům. Stejně jako v minulém roce, může se i letos na vás rodina plně spolehnout. Zároveň atmosféra ve vašem domácím hnízdečku zaznamenává v roce 2015 určitou renesanci co se týče nejmladších benjamínků. Jejich nároky rostou, ale moudré saturnské oko vám pomáhá dohlédnout na to, abyste měli situaci pod kontrolou a nesklouzli k rozmazlování. Pod kontrolou chcete mít také své zázemí a zvýšeně toužíte, hlavně vy, zrozenci 3.dekády (13.7. – 22.7.), dát nyní všemu řád. Domov je místo, kde pro vás život začíná a končí, protože váš dům či byt je pro vás vším, co potřebujete. Víc, než cokoliv jiného je pro vás důležité mít v rukou papír s razítkem, který říká, že tohle místo patří vám. Jestliže jste tedy doposud setrvávali v podnájmu, chcete v tomto roce stávající situaci radikálně změnit. Další změnou může být, že rozšíříte svůj rodinný okruh o domácího mazlíčka, o kterého se hodláte s láskou starat. Přítulné zvíře, zahrada s cypřiši, dům provoněný květinami, ale také domácí večeře s přáteli, kteří umí hrát karty – to je voda na váš mlýn. Pochyboval by snad někdo o tom, že proměnit dům v domov je vaším posláním?

Zdraví

Vaše znamení by si zasloužilo, aby rok 2015 mohl být rokem zotavení se. Již dlouho vás provází náročné období pod tlakem Urana a Pluta a rádi byste z tohoto bludného kruhu už vyšli ven. Je známo, že na vaše zdraví má největší vliv psychika, takže silná emocionalita a stres může stále dokola přinášet momenty deprese a melancholie. Vaší slabinou je žaludek, v němž se všechny úzkosti a strachy usazují, přičemž nevhodně volená strava a přespříliš roztančené chuťové pohárky mu přidělávají další starost. Nepředvídatelný Uran má na svědomí nevyrovnanou činnost vašeho žaludku a dvanácterníku, takže může nečekaně spustit pořádnou karnevalovou sambu v podobě různých tlaků či křečovitých bolestí. Březen a konec roku jsou v tomto směru pro vás nejslabším obdobím, neboť v tomto čase si brousí zoubky i zánětlivý Mars, pro kterého například gastritida není ničím mimořádným. Zbystřete zejména vy, Ráčci 2.dekády (2.7. – 12.7.), a nepohrdněte popíjením heřmánkového čaje – už Egypťané ho ctili pro své léčivé vlastnosti a zasvětili ho samotnému Slunci. Podpůrnou berličkou je taktéž meduňka, mučenka nebo nálev z lněného semínka. Pokud se, milí měsíční zrozenci, přičiníte, můžete z naznačených nástrah vyjít bez větších problémů, to slibují i vaši ochránci Saturn s Neptunem, kteří drží v tomto roce nebeskou stráž. Preventivní kůru absolvujte hned na začátku roku, na přelomu ledna a února vás totiž mohou úspěšně podpořit Venuše a Mars ze znamení Ryb.


NAHORU

LEV


(23.7. až 22.8.)Podíváme se nejprve na současný vztah nejvzdálenějších planet k Vašemu horoskopu. Jde o Pluto, Neptun a Uran. Ty podle astrologie určují dlouhodobé trendy, které nás provázejí našimi životy.
Pluto je ve znamení Kozoroha až do roku 2024 a přináší dlouhodobě totéž poselsví - důraz na záležitosti šestého domu (domu zdraví a práce). S houževnatostí, která může občas přerůst až do posedlosti, sledujete svůj zdravotní stav a snažíte se optimalizovat pracovní podmínky a celkový životní styl. Hledáte ideální složení jídelníčku, zlepšujete si kondici.
Neptun loni po třinácti letech opustil sedmý dům vašeho horoskopu - dům partnerství. Přesunul se do znamení Ryb a v rámci vašeho horoskopu do osmého domu. Tím se ztratil pocit nejistoty, který dlouhá léta doprovázel partnerské záležitosti. Neptun se vydal na několikaletou pouť úsekem vašeho horoskopu, který souvisí s neméně citlivými tématy. Jde o sexuální oblast a o finance související s dalšími lidmi. Pokud jde o erotiku, vaše fantazie a sny budou během uvedených let bez hranic, což může být poměrně příjemné. Horší je to s financemi. Pozor na vklady v bance, investice, dědictví a peníze, sdílených s někým jiným. Věnujte financím větší pozornost - jinak se vám soukromý, nebo nějaký institucionální "partner " postará o pořádně ztráty.
Uran tráví roky 2011-2018 ve znamení Berana. Tím se ke slovu dostal devátý dům vašeho horoskopu - dům filozofie. Nevyzpytatelný Uran v této pozici zaměřuje své revoluční chování k vyšším ideálům, právu, filozofii a cestování. Signalizuje posun k pokrokovější, liberálnější životní filosofii. Pokud jde o cestování, uvedené roky mohou přinést dlouhé, dobrodružné výlety na vzdálená a exotická místa.
A nyní se již věnujme podrobněji roku 2015. Podívejme se na Saturn a Jupiter. Kombinovaný vliv těchto planet má největší význam při určování základních trendů příštích dvanácti měsíců.
Saturn vstoupil 23. prosince 2014 do znamení Střelce Od 15. června 2015 do 18. září 2015 se sice dočasně vrací do Štíra, ale pak se už ve Střelci pevně usadí na další dva roky. Střelec je znamením vašeho pátého domu. Jelikož Saturn často přináší problémy a pátý dům souvisí například s dětmi, možná jste zjistili, že jejich zplození nebo výchova, mohou být náročnější, než jste čekali. Dětem bude letos patřit velká část vaší energie. Ale pátý dům souvisí i s potěšením každého druhu, včetně fyzické stránky lásky. Pozor proto na flirty a aférky - nemuseli by dopadnout dobře. To, co může zpočátku vypadat jako nevinná zábava, se někdy zvrtne na něco úplně jiného. A nepouštějte se ani do riskantních investic a finančních spekulací.
Jupiter do 11. srpna prochází vaším znamením. Jeho šťastný vliv se soustředí na velkorysé osobní plány. První pololetí budete s velkým optimismem a odvahou uskutečňovat své nové životní rozhodnutí. Budete cestovat, nebo opět studovat, či objevovat. Dočkáte se ocenění a úspěchu.
Od srpna, kdy Jupiter přejde do znamení Panny, si díky vlastní šikovnosti i finančně přilepšíte. Ale nezapomeňte si pak z té kupy peněz odložit i na horší časy.Vztahy

Copak má rok 2015 připraveno pro vaše slunné znamení v období lásky? Pro své obrovské charisma a vrozenou nenucenost jste miláčky hvězd i bohů a Afrodita pro vás splétá třpytivé nitky touhy do kouzelného závoje lásky. Hřejivý Jupiter ve vašem znamení je velkým hráčem a svou šachovou královnou míří do vytyčeného cíle, svým kouzlem dáváte jednoznačně MAT. Lidé okolo vás pociťují magnetismus vaší Lví osobnosti obzvlášť silně a především pro 2.dekádu (3.8. – 12.8.) může být první polovina roku obdobím těch nejkrásnějších zážitků. Co se týče přitažlivosti, pro celé vaše znamení je nejsilnějším a nejatraktivnějším obdobím léto. Venuše vám žehná svými paprsky, přináší radost, štěstí v lásce, opojnou touhu a krásná seznámení. Přidává se taktéž aktivní Mars, přičemž společný signál těchto dvou planet může být výchozím bodem pro nový závratný příběh, jenž se má s pomocí hvězd narodit v srpnu. Jste-li součástí milostného trojúhelníku, můžete právě teď vzhledem k sokovi či sokyni prosadit své já a trvat na svém. Je vám dáno období expanze, užívejte ho plnými doušky. Nechte se hýčkat vkusnými hotely, módními atrakcemi, dobrým vínem, hudbou a vším, co dělá život luxusním, nepotlačujte vášeň a odhodlání, vždyť přece vyúsťují ve vaše Lví motto CHCI, uznáte, že to nelze popírat? Zejména vy, zrozenci 3.dekády (13.8. – 22.8.), se snažte povznést nad překážky, které může osnovovat opatrný Saturn, a to například v podobě váhání, pustit se do vztahu kvůli dětem. Hvězdy radí, abyste to nepřeháněli s vytvářením virtuálního ochranného štítu, životní šance v lásce by se pak mohla ztratit ve zlaté mlhovině.

Práce a peníze

Po pracovní a finanční stránce vás čeká velmi zajímavý rok, pro jehož scénář spřádá zlatá vlákna váš samotný vládce – Slunce. Ve spolupráci s Jupiterem se rozhodně nejedná o žádnou Shakespearovskou tragédii, vaši profesní sféru nečekají ani srdceryvné výkyvy ani ztráty, naopak, vaše zářivá osobnost je předurčena svítit. Jste kreativní a dynamičtí, nestačí vám jen dělat svou práci – potřebujete být nejlepší. Na jaře se vám skýtají mnohé příležitosti pro zlepšení kariéry. Objevujete silnější motivaci a odhodlání, také cestování může být důležitější než je obvykle. Favorizováni jste vy, kteří svou profesi zaměřujete do světa zábavy, manažerství nebo oblast mezinárodního obchodu. Zrozenci 2.dekády (3.8. – 12.8.) a 3.dekády (13.8. – 22.8.), zbystřete pozornost, pro vaši afinitu ke zlatu a šperkům může být důležité i podnikání spojené s klenotnictvím. Energický Mars rozpumpovává hned v únoru a březnu vaši aktivitu na plné obrátky, co se týče letních měsíců, vyciťujete správný čas k investování do nových projektů, také se ve svém pracovním prostředí zvýšeně obklopujete věcmi, které máte rádi a zařizujete kancelář luxusními doplňky. Mobil zvoní neustále, společenská pozvání jen prší, ale pozor – Saturn může zamávat dočasnou únavou, spočiňte tedy, neodklánějte se však od svých záměrů. Přišli byste o příjemné zúčtování připravené na konci roku.

Domov a rodina

Se svými organizačními schopnostmi hrajete v rodinném kruhu důležitou roli. Že nebude nuda, to si mohou být vaši nejbližší stoprocentně jistí, přičemž se v tomto roce jedná velmi často o neplánované novinky. Intuice je nyní vaší silnou stránkou a díky ní dokážete prosadit vše, co si umanete, navíc se vaše nápady rodině líbí. Jak máte v erbu svého znamení, jste pro ostatní sluníčkem, vyzařující štědrost a nesobeckost. I když chcete zahrnout své miláčky veškerými požitky, na přelomu března a dubna se zejména vy, zrozenci 2.dekády (3.8. – 12.8.) orientujete spíše na financování a zlepšení podmínek v oblasti svého povolání. Samozřejmě to pak hodláte všem vynahradit, takže na řadu přicházejí zahradní párty, výlety, také se s oblibou stáváte hostiteli na večírcích a jiných akcích. Vaší pýchou je váš dům a dáváte si záležet na líbivém zařízení. Pokud přece jen váš dům není podle vašich představ, například to není místo se spoustou slunce, zvažujete koupi příjemnějšího paláce, který jste si předtím nemohli dovolit. Díky Jupiterovi je v tomto roce vaše konto působivější a navíc máte nos na unikátní nabídku. Co se týče dětí, jako starostlivější období se signalizuje léto. Připravte se, hlavně Lvíčci 3.dekády (13.8. – 22.8.), že budete muset se svými koťátky vyřešit nějaký problém pravděpodobně kolem dalšího vzdělání či rozvíjení koníčků. Pokud budete přešlapovat na místě, nezoufejte, podzim vše vyřeší.

Zdraví

Planetární energie aktivizující vaše znamení dávají jasně najevo, že pro rok 2015 se stáváte vyvolenými co se oblasti zdraví týče. Jiskřivý Jupiter má rozhodně daleko od skrblíka, naopak je velmi štědrý a vystřeluje k vám zlaté konfety perfektního fyzického i duševního zdraví. Venuše na přelomu února a března přihrává svůj souhlasný akord, takže se, zářní Lví zrozenci, můžete těšit na opravdový šlágr vitality, kdy bude každičká žilka ve vašem těle v harmonickém souzvuku. Je známo, že s vaším znamením je spojována srdeční oblast a buďte si jisti, že v tomto roce je excelentně podpořena. Pokud by ale přece jen někteří z vás měli pocit, že by měli udělat něco pro svůj oběhový systém, nabízí se aerobic, tenis a různé kolektivní sporty, jen směle do toho. Také sauna nebo masáž s prohřívacími éterickými oleji, především rozmarýnovým, zapůsobí blahodárně. Nejslabším obdobím roku se mohou jevit snad jen letní měsíce, kdy popichuje ze znamení Štíra morous Saturn a svou kvadraturou blokuje řádné pročišťování organismu. Touto dobou můžete pociťovat jakoby přepnutí těla na jiný režim, přičemž následkem zanášení a tím přetěžování může zmiňovanou vitalitu vystřídat pokles energie. Samozřejmě i zde existuje rada – co byste, přednostně zrozenci 3.dekády (13.8. – 22.8.) řekli na ovocno-zeleninový týden? Faktem je, že výborně pročistí stejně tak jako očistná hroznová kůra. Získejte tedy rychle svou energii nazpět, abyste opět mohli vzlétnout vysoko a bez těžších zavazadel.


NAHORU

PANNA


(23.8. až 23.9.)Podíváme se nejprve na současný vztah nejvzdálenějších planet k Vašemu horoskopu. Jde o Pluto, Neptun a Uran. Ty podle astrologie určují dlouhodobé trendy, které nás provázejí našimi životy.
Pluto (ex - planeta, spojována se zánikem a znovuzrozením) zůstane až do roku 2024 ve znamení Kozoroha. Přináší vám to dlouhodobý důraz zejména na záležitosti pátého domu - domu potěšení. Znamená to hravost, ale i sklony k hazardování. A tak se může stát, že své těžce vydělané penízky necháte v kasinu, nebo ztratíte při riskantních investicích. I téma dětí je na mnoho let důležitou součástí vašeho života. A v neposlední řadě pátý dům souvisí s fyzickým potěšením. Znamená to intenzivní vztahy plné vášně a žárlivosti.
Neptun se po třinácti letech ve Vodnáři (u vás dům zdraví a práce) loni přestěhoval do znamení Ryb a v rámci vašeho horoskopu do domu partnerství. Dříve bylo pro vás těžké zorganizovat si každodenní praktické povinnosti. Neptun přinášel nesoustředěnost a častý pocit únavy. Tento dlouholetý problém se již téměř ztratil a Neptun nyní svým idealismem a nejistotou ovlivňuje jinou oblast - partnerské záležitosti. Pozice Neptunu v domě partnerství se zvykne vykládat různě. Například tak, že se z vás na několik let stává velký romantik. Je to skvělé, pokud máte po svém boku dokonale duchovně spřízněnou bytost. V jiných případech je ale výsledkem silná psychická připoutanost k nevhodnému partnerovi/partnerce, nebo něco podivné, tajnůstkářské, či skandální ve vztahu. V každém případě bude následující roky váš život do určité míry řízen změnami a nejasnostmi v partnerských vztazích. Platí to o soukromých, ale nejednou i o pracovních spojenectvích.
Uran v Beranu (2011-2018) a osmém domě naznačuje možnost experimentování v sexuálním životě. Ale osmý dům souvisí i s penězi a i do této sféry přináší Uran značnou míru nevyzpytatelnosti. Dříve, než vlastních příjmů, se překvapení týkají peněz, či majetku, které nejsou jen vaše, ale nějakým způsobem souvisí s dalšími lidmi. Pokud jde o cizí zdroje, není jasné, zda se na ně letos budete moci spolehnout, i když situace se může vyvinout i překvapivě příznivě.
A nyní se již věnujme podrobněji roku 2015. Podívejme se na Saturn a Jupiter. Kombinovaný vliv těchto planet má největší význam při určování základních trendů příštích dvanácti měsíců.
Saturn vstoupil 23. prosince 2014 do znamení Střelce Od 15. června 2015 do 18. září 2015 se sice dočasně vrací do Štíra, ale pak se už ve Střelci pevně usadí na další dva roky. Díky tomu se během příštích dvou let rodina stává absolutní prioritou. Osamostatnit se, nebo - naopak - vracíte se doslova, symbolicky ke svým rodičům nebo prarodičům. Péče o rodiče nebo zajištění, či vylepšení bydlení, vyžaduje více energie, než jste čekali. V každém případě bude nutné postavit se k tomu zodpovědně. Pokud se zároveň snažíte prorazit i v kariéře, tak se musíte pořádně obracet.
Jupiter do 11. srpna prochází znamením Lva, (u vás dům podvědomí), aby přinášel prospěch z nějakých skrytých zdrojů nebo utajených či podivných aktivit. Často budete věci řídit zpoza scény nebo nezištně pomáhat těm, kteří jsou na pomoc druhých odkázáni. První pololetí využijete i na introspekci a sebepoznání. Zaujme vás psychologie, umění, poezie, či různé alternativní sféry.
V srpnu Jupiter přejde do znamení Panny, aby naznačil pozitivní vývoj v osobním životě. Nastoupí měsíce, plné touhy po dalším pokroku v osobním rozvoji, osvobození se, cestování. Otevřou se vám oči a s velkým optimismem a odvahou se pustíte do provádění svých nových plánů.
Vztahy

Rok 2015 hlásí větší nasazení v milostných vztazích a výraznější expanzi v oblasti sexuálních prožitků. Jupiter hodlá přivést na světlo vaše potlačované touhy a dá jim zazářit před zavyklým pracovním nasazením a povinnostmi. Pluto ve své smyslné zbroji má na vás už velmi dlouho políčeno, a i když nasazovalo helmici neviditelnosti, nyní se přidává k Jupiterovi a oživuje vaše erotické fantazie. Hledáte protějšek s inteligentním třpytem a přednostně vy, zrozenci 2.dekády (2.9. – 11.9.), máte předurčení k osudovému milostnému vztahu. Člověk, který vám vstoupí do cesty, odemkne váš vnitřní oheň a může ovlivnit celý váš další život, hvězdy jsou vám nakloněny. Rčení "květen – lásky čas", se u vás v tomto roce naplňuje a významnou roli může sehrát někdo, kdo miluje minulost, tradici, domov a rodinné zázemí. Jestliže chcete získat srdce této osoby, a to vy chtít budete, uplatněte svůj intelekt a znalosti historie, stanete se pak pro svůj vybraný objekt lásky vítaným protějškem. Obzvláště silným měsícem pro lásku je u vás také červenec a říjen, kdy jste zvýšeně obdařeni přitažlivým vyzařováním své osobnosti, které je hezky přijímáno. Jste výborně disponováni k získání lásky, je vám vlastní takt a šarm a ten vám pomůže vyvolat neobyčejně intenzivní prožitky a souznění v lásce. Může také ožít něco, co jste téměř vzdali jako ztracený případ. Ať je způsob vašeho vzplanutí jakýkoliv, jisté je, že má osud v záloze velmi sexy bytost (aniž by byla provokativní), která vám v roce 2015 ukrade vaše srdce.

Práce a peníze

Je všeobecně známo, že jste svědomitými a zodpovědnými včeličkami zvěrokruhu, nevrháte se okamžitě za výkonnostními rekordy, nýbrž pečlivě rozmýšlíte nad detaily a rozvržením práce. I tento rok víte, na co se přesně zaměřit a zejména v jeho druhé polovině máte vlivem rozmachujícího se Jupitera zvýšený apetit do odstartování nebo rozšíření svých pracovních projektů. Období od ledna do poloviny března vám poslouží spíše k důležitým přípravám, kdy vás váš vládce Merkur zároveň ovlivňuje schopností vynikajících organizátorů kolektivu, hlavním pomocníkem a převážnou pracovní náplní se stává počítač s internetem. Jste schopni nabídnout velmi tvůrčí, neotřelé nápady, to všechno se skromností a zdvořilostí, jež je vám vlastní. Kamenem úrazu mohou být dominantní jedinci, kteří se snaží vás omezovat, zde nastává velký problém ve vzájemné komunikaci. 1.dekáda ( 23.8. – 1.9.) nejvíce projeví svou nevoli a dokáže zchladit strohým ledovým krunýřem. Úžasnými měsíci jsou pro vás červenec se srpnem, kdy mimo jiné dokážete zazářit svým skvělým projevem uplatněným především v oblasti pedagogiky, dietologie, lékařství nebo také zahradnictví. Mnozí z vás mají velký předpoklad být povýšeni a tato tendence pokračuje i v podzimních měsících s ruletou roztočenou Venuší a Marsem. Že máte obavu, aby Neptun neškodil nejasnostmi? Na to přece znáte řešení ve známém hesle: "důvěřuj, ale prověřuj".

Domov a rodina

Sféra domova a rodiny vystupuje v tomto roce u vás do popředí a nabývá na důležitosti, nicméně planetární konstelace signalizují, že mohou převládat spíše starosti a důležitá rozhodnutí ve věcech rodinného zázemí nežli bujarý aplaus. Nejslabším měsícem pro atributy domova se ukazuje duben, který prozrazuje určitý střet mezi otázkami rodiny a oblastí povolání. Venuši se něco nelíbí a žádá kompromis, neochvějný Saturn je však silnější a zdůrazňuje, že zodpovědnost vůči svým nejbližším by měla hrát prim i za cenu určitého omezení. V této době můžete například řešit záležitosti kolem staršího člena rodiny nebo rodinného příslušníka, který vyžaduje zvýšenou péči. Naopak v létě zaznamenáváte spokojenost v řešení problémů a nalezení východiska. Je patrno solidní jednání s okolím, zodpovědnost za slovo a důvěra. Ke svým ratolestem zaujímáte velmi ušlechtilý postoj a dokážete s nimi do hloubky promlouvat o jejich touhách i strastech. Právě v tomto období můžete zásadně ovlivnit jejich nasměrování do dalšího dlouhého období a vaše působení spouští moment v jejich cestě ke štěstí. Jupiter v nádherné konstelaci s Plutem jsou neobyčejným požehnáním pro sepětí s vašimi miláčky a chtějí vám splnit jakékoliv přání.

Zdraví

Vaše energie se pojí s tělem i myslí, což vám umožňuje na sobě neustále pracovat a zdokonalovat se. Ve sféře zdravovědy a prevence se tudíž stáváte sami sobě velkým přínosem, umíte perfektně vnímat svůj organismus, jste odborníci na vitamíny a vyznáte se ve škodlivých látkách. Právě téma škodlivin se pro vás stává stejně tak jako v minulém roce i letos doménou. Který z planetárních velikánů je viníkem? Je jím omamný Neptun, který se už delší dobu k vám odmítá tvářit přátelsky a svou opozicí se snaží zadělávat na různé neduhy. Jeho působení ze znamení Ryb vám může zvyšovat tendenci ke stagnaci lymfatického systému a od toho jakékoliv znečištění, které může směřovat k nejrůznějším alergiím, především alergii potravinové. Horší vstřebatelnost v tenkém střevě signalizuje trávící problémy, pozor také na deficity různých minerálů. Naštěstí, důsledné Panny, jak již bylo popsáno, máte schopnost lecčemu předcházet a získat nad situací kontrolu. Je zapotřebí na tom zapracovat hned v lednu, pokušitelský Mars může v této době hodně pozlobit, buďte mu silnými protivníky! Správný výběr potravin, zaměření se na jejich kvalitu a hygienu, to jsou atributy vašemu znamení vlastní. Navíc nad vámi drží ochranu mocné Pluto, které je připraveno dodávat vám potřebnou sílu a schopnost regenerace. Na závěr ještě jeden vesmírný vzkaz – neživte v sobě nejistotu a strach z kritiky, mohlo by to mít taktéž vliv na vaše zdraví.


NAHORU

VÁHY


(23.9. až 23.10.)Podíváme se nejprve na současný vztah nejvzdálenějších planet k Vašemu horoskopu. Jde o Pluto, Neptun a Uran. Ty podle astrologie určují dlouhodobé trendy, které nás provázejí našimi životy.
Pluto, explaneta spojována se smrtí a znovuzrozením, zůstane v Kozorohu až do roku 2024. Pro Váhy to znamená důraz na záležitosti domu domova. Pluto dokáže bourat a budovat nanovo. To, co pro vás v současnosti představuje rodinu, může mít o několik let úplně jinou podobu. Nebo se tato proměna týká pouze bydlení. V tom případě je možné časté stěhování, stavění, nebo bourání a důkladné rekonstrukce.
Neptun se loni na dlouhé roky přesunul do Ryb. Ve vašem případě to znamená, že svým idealismem a nejistotou ovlivňuje zejména záležitosti šestého domu (domu zdraví a práce). Přechod Neptunu šestým domem bývá provázen přecitlivělostí, neodbytně potřebou sloužit druhým lidem a následně občas pocitem, že jsme oběťmi, že se necháváme využívat. Často je problémem efektivně si zorganizovat každodenní praktické povinnosti. Při rutinních činnostech bude těžké soustředit se. Pokud si vaše zaměstnání vyžaduje hodně monotónní práce, začnete toužebně snít o jiné práci. Objevuje se i iracionální strach o zdraví. Dbejte na správnou životosprávu a vyhýbejte se alkoholu, lékům a návykovým látkám.
Uran v Beranu (ve vašem horoskopu znamení domu partnerství) přináší v letech 2011-2018 tendence stát se společníky nebo pracovní spojenectví s lidmi, se kterými nejste na stejné vlnové délce. Možná přijde láska na první pohled, nebo dokonce neuvážený vstup do manželství a je možné, že tento vztah i stejně náhle ukončíte. Vaše partnerství může ovšem přerůst i do pevného, dlouhodobého vztahu. Pak symbolizuje Uran jen originalitu a nekonvenčnost partnerovy/partnerčiny povahy. I v případě, že již žijete ve spokojeném, stabilním vztahu, Uran, putující sedmým domem, se postará o vzrušující překvapení.
A nyní se již věnujme podrobněji roku 2015. Podívejme se na Saturn a Jupiter. Kombinovaný vliv těchto planet má největší význam při určování základních trendů příštích dvanácti měsíců.
Saturn vstoupil 23. prosince 2014 do znamení Střelce Od 15. června 2015 do 18. září 2015 se sice dočasně vrací do Štíra, ale pak se už ve Střelci pevně usadí na další dva roky. Střelec je pro Váhy znamením astrologického domu komunikace. Možná se už potýkáte s problémy, když se snažíte prosadit své názory při komunikaci s nejbližším okolím. Týká se to zejména dávných přátel, sourozenců, sousedů, případně spolupracovníků. Někdo vás - možná jen v malé míře, ale vytrvale - omezuje, nebo blokuje vaše snažení. Saturn vás teď učí efektivně zvládat takové situace a vybízí i k doplňování vzdělání či dovednosti v nějakém směru, což v konečném důsledku posílí vaše pozice.
Jupiter do 11. srpna prochází znamením Lva a vaším jedenáctým astrologickým domem - domem přátelství. Svůj šťastný vliv soustředí na společenské aktivity. Do okruhu vašich známých přibývají zajímavé nové přírůstky. A na staré i nové přátele se minimálně do srpna budete moci obrátit s jakýmkoliv problémem.
Později Jupiter přejde do znamení Panny - vašeho domu podvědomí. Na rozdíl od prvního pololetí, v tomto období začnete často vyhledávat samotu. Přitáhne vás psychologie nebo tajemné, duchovní sféry. Tato pozice Jupiteru může naznačovat i to, že uděláte hodně práce pro lidi, kteří se dostali do špatné životní situace.


Vztahy

Jemné a nonšalantní Váhy, připravte se na pestrou paletu událostí v partnerských vztazích a také na to, že i navzdory své vrozené váhavosti budete se muset v klíčových situacích umět rozhodovat. Hned v březnu dává o sobě vědět neklidný Mars a žádá po vás větší akceschopnost. Milé Váhy, i když jste opředeny kouzlem, před kterým není úniku, v lásce budete muset umět tentokrát tančit, aniž by vám chyběl krok. Nevyzpytatelný Uran jinak zdůrazní svůj vykřičník a místo perel štěstí začne sypat uhlíkové saze, nebyla by to škoda? Především ve druhé polovině září a začátkem října buďte ve svých diskuzích s protějškem pozornější, protože Merkur ve vašem znamení získává zpětný pohyb a vy budete muset pečlivě vážit své reakce a slova. Mnozí z vás mohou zaznamenat v lásce nečekané zvraty a to především ve vztazích manželských. Uran varuje před nepříjemnými překvapeními, ať už ze strany protějšku či vaší vlastní zásluhou. Naštěstí jsou zde záchranné berličky Jupitera a Saturna, ale nelze situaci podcenit, přičinit se musíte i vy sami. Konec roku vám hodlá nastavit štědřejší ruku a umožňuje zajímavá seznámení. Svůj vysněný ideál můžete potkat na nějaké společenské akci či večírku a hlavně pamatujte, že zelenou má všechno, co je spojeno s uměním a estetikou, láska na vás může čekat právě na těchto místech.

Práce a peníze

V období tohoto roku můžete v plné míře uplatnit svůj šarm a diplomatické jednání, nedělá vám problém získávat spřízněné dušičky v oblasti vaší profese a vytvořit s nimi tým pro uskutečnění společného pracovního záměru. Jste diskutéři zvěrokruhu a dokážete komunikovat ve více rovinách, což se po celý rok, snad kromě dubna a července, bude jevit jako vaše velké plus. Ve vašem sdělení a přemýšlení, hlavně u zrozenců 1.dekády (23.9. – 2.10.), je větší hloubka, doménou se stává také zodpovědnost za slovo, Saturn se skutečně předvádí v plné parádě. Venuše, vaše vládkyně, vévodí vší kráse, takže mimo jiné jste velmi spokojení, když působíte atraktivně a můžete ve své profesi uplatnit svůj vkus. Velmi významnou skupinou se mohou tudíž stát v tomto roce činnosti spojené s uměním, módou, krásou, designem nebo tematikou prezentace. Také obchodní činnost v těchto oblastech vám zajišťuje úspěch, vsaďte na svou okouzlující auru, čistý hlas a techniku chytrého a hladkého prodeje. Hvězdy napovídají, že hodně silným měsícem je v tomto směru listopad, co se týče financí, je výhodné nejdůležitější peněžní transakce provádět v létě, takže pokud se chcete například zajistit do budoucnosti, ať už výhodným pojištěním či jinou variantou, máte zelenou.

Domov a rodina

Jednou z věcí, kterou by se od vás mnozí vaši zvěrokruhoví kolegové mohli učit, je příjemná uvolněnost, kterou umíte vnést do rodinné atmosféry. Váš dům či byt je pro vás také dost důležitou základnou společenského života a velmi vám záleží na tom, jak vaše království působí na ostatní. V první polovině roku kladete velké požadavky na elegantní styl bydlení a květen dominuje v nákupu bytových doplňků, přičemž se nebráníte ani cizokrajnějšímu nádechu. Vyžíváte se v barvách a jejich perfektní sladěnosti a neváháte investovat ani například do hodnotnějších obrazů podtrhujících vkusnou a estetickou úroveň vašeho hnízdečka. Vlivem Jupitera máte také zvýšenou touhu cestovat, přitahuje vás zahraničí a rádi byste si rodinnou dovolenou splnili svůj dávný sen. Nicméně ať je cílem Paříž nebo Kilimandžáro, Pluto hlásí střety zájmů a naznačuje zvýšenou tendenci k souboji, ve kterém chce každý z rodinných příslušníků prosadit své přání. Může nastat i situace, že se vás váš protějšek může snažit korigovat či usměrňovat co se týče plánování investic, což může být vámi pociťováno jako tlak a vyúsťovat do nepříjemných konfliktů. Nejvíce obezřetní buďte v letních měsících, protože v tuto dobu může strohý Saturn zvednout svůj varovný prst nejvýše.

Zdraví

Vaše estétské JÁ miluje klid a pohodu, máte dobrou kondičku a pružnost, nicméně vesmírní trubadúři vám přece jen i v tomto roce chtějí poukázat na případné slabiny. Váš nervový systém je citlivější, a ač byste rádi vnímali v každodenním životě jen to hezké, každý náznak konfliktu u vás zvyšuje stres. Nestabilní Uran se pak svou opozicí ze znamení Berana může dokonale vyřádit – výkyvy a zkraty, to je přece jeho parketa. Jeho nepokojná záře má schopnost roznítit problémy pohybového aparátu, neduhy močového měchýře, kůže a především ovlivnit jeden z nejdůležitějších vyrovnávacích procesů v těle – ledviny. Nepříznivé sondy ze znamení Berana mohou tuto oblast energeticky oslabovat, přičemž ledviny pak hůře zvládají svou práci, důležitý je i poměr mezi příjmem a výdajem tekutin. Nejslabšími měsíci roku se jeví únor a březen, Váhy 2.dekády (3.10. – 12.10.), jste největšími kandidáty pečovat o sebe jako v bavlnce. Snažte se neprochladnout, dbejte na pitný režim, co se týče bylinek, příjemně vás pohladí brutnák lékařský. Je vhodné mít kolem sebe přátelskou atmosféru, odpočinout si v lázních, salonech krásy, posílit svou auru při meditacích. Podporujte harmonické vztahy v rodině i například ve vaší kanceláři, protože pokud se necítíte dobře v místě, kde žijete, můžete somatizovat různá onemocnění. Nechtěný společník Pluto signalizuje i v tomto roce tendence k vyčerpávání organismu, klepněte tohoto neřáda přes prsty a dokažte, že vaší zbraní je láska, ne fyzická síla.

NAHORU

ŠTÍR


(24.10. až 22.11)Podíváme se nejprve na současný vztah nejvzdálenějších planet k Vašemu horoskopu. Jde o Pluto, Neptun a Uran. Ty podle astrologie určují dlouhodobé trendy, které nás provázejí našimi životy.
Explaneta Pluto je v Kozorohu až do roku 2024. Pluto symbolizuje zánik a nový začátek. Kozoroh je znamením vašeho třetího domu a ten se týká vzdělávání a komunikace každého druhu. Možná se pokoušíte publikovat, učíte se jazyky, nebo se seznamujete s novými komunikačními technologiemi. Třetí dům symbolizuje i kontakty s blízkými lidmi. Proto neustále procházejí intenzivní transformací i vaše vztahy s nejbližším okolím - se sourozenci, sousedy, přáteli z dětství, či spolupracovníky.
Neptun se přesunul do Ryb. Po třinácti letech opustil loni čtvrtý dům vašeho horoskopu - dům domova. Přítomnost Neptunu ve čtvrtém domě znamenala roky nejistoty a opakovaně nových nadějí ohledně rodinných záležitostí. Neptun je ale nyní na několikaleté pouti dalším astrologickou domem - domem potěšení. Je to dobrá zpráva, pokud pracujete v nějaké kreativní oblasti, neboť Neptun probudil vaši tvořivost a představivost. Je to ale nejasná zpráva například pro váš milostný život. Neptun totiž zastírá pravdu. Vidíme svých vyvolených takových, jakých je vidět chceme a ne takové, jací opravdu jsou. Proto si vždy dobře promyslete riziko, či spekulativnost vašeho podnikání. Týká se to milostných afér, ale i práce, či hazardních finančních operací. Zmatená může být i komunikace s dětmi(bez ohledu na jejich věk).
Uran je od roku 2011 do 2018 ve znamení Berana, což je u vás znamení domu práce a zdraví. Stáváte se průkopníkem v otázkách pracovního režimu, zdraví, stravování a obecně životního stylu. Případné zdravotní problémy by mohly souviset s přepracovaností, stresem a nespokojeností. Rutina vás ubíjí a nutí vás hledat nový životní rytmus.
A nyní se již věnujme podrobněji roku 2015. Podívejme se na Saturn a Jupiter. Kombinovaný vliv těchto planet má největší význam při určování základních trendů příštích dvanácti měsíců.
Saturn vstoupil 23. prosince 2014 do znamení Střelce Od 15. června 2015 do 18. září 2015 se sice dočasně vrací do Štíra, ale pak se už ve Střelci pevně usadí na další dva roky. Střelec je znamením, souvisejícím u vás s druhým domem - domem peněz. Nacházíte se v období, během kterého často zvažujete, co pro vás v životě představuje ty pravé hodnoty. Tento čas je doprovázen finanční nejistotou a snaha o vydělávání znamená překážky a tvrdou práci.
Jupiter do 11. srpna prochází znamením Lva, souvisejícím u vás zejména s desátým astrologickým domem - domem kariéry. Prožijete jedno z nejlepších období vašeho života, pokud jde o kariéru, nebo zlepšení společenského postavení. Cestujte za prací, pokud je třeba a využijte, že jsou vám vlivné autority nakloněny, neodmítejte nabízející se příležitosti a zužitkujte do srpna všechny své znalosti a zkušenosti.
Pak Jupiter přejde do znamení Panny, symbolizujícího u vás jedenáctý astrologický dům - dům přátelství. Dostanete se do centra společenského dění. Okruh vašich známých se rozšíří o nové, zajímavé tváře. I staří přátelé se opět vynoří.


Vztahy

Váš vládce Pluto, jako planeta výbušných vášní a záhad, pro vás i v tomto roce splétá své hypnotické příběhy a střelbou amorových šípů zrovna nešetří ani snivý Neptun. Milí Štíři, i když své vnitřní emoce často skrýváte a jste neproniknutelní jako Einsteinova teorie relativity, hvězdy na vás prozrazují, že v roce 2015 obsadíte scénu lásky přímo mistrně. Hned únor může spustit aktivnější dění, Venuše s Marsem dávají o sobě vědět, největší plodnost milostných zážitků je však naprogramována až na druhou polovinu roku. V této době máte tendenci vyhledávat všechno, co je extrémní a jen zřídka se spokojíte s konvenčním sexuálním životem. Především u vás, zrozenci 1.dekády (24.10. – 2.11.) a 2.dekády (3.11. – 12.11.), přichází v úvahu intenzivní milostné dobrodružství s někým hodně zajímavým, srdečným a může z toho vzniknout vztah, v němž jste doslova pro sebe stvořeni. Podmínka tu však je – nesmíte se snažit ovládnout jeden druhého. V lásce chcete vyzkoušet všechno a vaše znamení je vnímáno jako sexuální explorer, výjimku však vytváří v létě Štíři 3.dekády (13.11. – 22.11.), které se snaží střídmý Saturn svou konjunkcí mírně usměrnit a chce vnést do milostného a partnerského života více řádu a důstojnosti. Zajímavou Saturnovou perličkou je to, že v případě nevěr a lhaní se mohou objevit zdravotní neduhy, především v oblasti močových cest a pohlavních orgánů. Že jste se teď trochu zalekli? Nemáte vůbec proč, pokud budete znát své hranice, je to na vás.

Práce a peníze

Otázky kariéry a finančních záležitostí se pro vás v tomto roce stávají zvýšeně aktuální. Koncem února roztáčí energický Mars své ohnivé tornádo a mnozí z vás se rozhodují, že v pracovní oblasti půjdou svou cestou. Síla této rudé planety udržuje ještě i celý březen vaši aktivitu a odhodlání, veškeré kroky ohledně profese si rozhodujete sami, aniž byste se ptali na názor druhých – je vám totiž úplně jedno, co si o vás druzí myslí. Zejména v první polovině roku však neopomíjejte vliv Jupitera, jak už bylo zmíněno, vede k přehánění. Vy, kteří chcete setrvat v zaměstnaneckém poměru, můžete doplatit na své přílišné přesvědčení, že pouze vaše názory jsou nejlepší a připravit se tím o povýšení do vedoucí pozice. Pokud navíc působíte v technickém, strojírenském nebo právnickém oboru, stejně tak jako třeba u policie či manažerství, mějte se na pozoru dvojnásobně. Největší pravděpodobnost komplikací signalizuje měsíc duben, což zároveň platí i pro záležitosti finanční. Buďte velmi opatrní vzhledem k různým nabídkám půjček, nebo byť i třeba k lákavým finančním transakcím, mohli byste splakat nad výdělkem. I když se vám nechce poslouchat názory druhých a máte vlastní hlavu, dejte alespoň nyní na radu hvězd a veškeré důležité kroky ohledně peněz odložte na druhou polovinu roku. Pokud chcete začít podnikat, je pro vás toto období skutečně nejvhodnější, přičemž úplnou alfou omegou pro úspěch se rýsuje spojenectví v podnikání s důvěryhodnou osobou.

Domov a rodina

Váš domov je místem, podle kterého se pozná, jak vycházíte se svými nejbližšími nebo i například sousedy, buď je nabitý jiskřivou atmosférou, nebo ho citelně ovládá zdrženlivost a chlad. Přesně tak je tomu i v tomto roce, takže v obdobích harmonie vnášíte pod domácí střechu ohromné potěšení, překvapujete své miláčky kulinářskými vychytávkami, snažte se o společné sdílení nějakého umění jako například návštěva koncertů a galerií, také umíte ostatní nadchnout k romantickým výletům. Mimořádně hezkým obdobím je květen, kdy Venuše s Neptunem tkají zlaté nitky štěstí pro rodinné soužití a naznačují, že se svými nejbližšími se cítíte nejkouzelněji, zejména ve společnosti svých dětí. Rýsuje se dovolená na nějakém vzdáleném cizokrajném místě, kde nechybí moře a romantika. Každopádně chcete svým ratolestem splnit, co jim na očích vidíte a to se týká i aktivit ve školním roce, například přihláška do nějakého uměleckého kroužku. Naopak kandidáty pro vypjaté situace jsou měsíce srpen a září, ve kterých máte tendenci být podrážděnější a planetární konstelace vám ubírají na náladě a schopnosti sdílet potěšení. Hněvivý Mars snadněji vyvolává v tomto období vztek, jste na své potomky přísnější a jejich sentimentální výstřelky hůře tolerujete. Tyto měsíce mohou signalizovat rovněž problémové období co se týče vaší matky, pokud mezi vámi už předtím něco elektrizovalo, nyní je hlášena kulminace problému.

Zdraví

Skrýváte v sobě velmi extrémní temperament a stejně tak jako ve vztazích, tak i v oblasti zdraví zastáváte heslo VŠECHNO NEBO NIC. Máte dobrou fyzickou odolnost a dokážete svůj intenzivní náboj proměnit ve vulkán sršící energie, na druhé straně, pokud jste nemocní, snažte se najít skulinku, kterou byste unikli do samoty. Ponory do sebe sama a mlčením jako byste hluboko uvnitř sebe objevovali příčiny, které generují nemoc. I když rok 2015 nehrozí nikterak vážnými zdravotními problémy, přece jen není na škodu hlídat si své slabiny, což je u vašeho znamení vylučovací ústrojí, zejména tlusté střevo, konečník, taktéž reprodukční trakt a oblast krku. Jupiter ze znamení Lva v první polovině roku naznačuje také silnější tendenci k větší zátěži srdíčka a Saturn, byť svým krátkým působením v létě, tento fakt potvrzuje. Saturnova konjunkce rovněž napovídá, že za vším může stát snížená funkce štítné žlázy, takže tu máme opět bludný kruh, kdy se projevují problémy zmíněného vylučovacího ústrojí např. zácpou. Zbystřete především vy, zrozenci 3.dekády (13.11. – 22.11.), mořské řasy, ryby, třešně a také akupresura či jodové koupele mohou významně pomoci. Alkohol a toxiny jsou pro vaše tělo velkou zátěží. Milí Štíři, co tak po každé bouřlivější párty naordinovat půst? Buďte si jisti, že tento krok obnoví vaše napájení a opět budete sršet elánem. Ve druhé polovině roku jsou vám všechny planetární energie nakloněny, takže prevence vám půjde jedna radost.


NAHORU

STŘELEC


(23.11. až 21.12)Podíváme se nejprve na současný vztah nejvzdálenějších planet k Vašemu horoskopu. Jde o Pluto, Neptun a Uran. Ty podle astrologie určují dlouhodobé trendy, které nás provázejí našimi životy.
Pluto je v Kozorohu až do roku 2024. Kozoroh je znamením vašeho druhého domu - domu peněz. Schopnost Pluta inovovat a transformovat proto dlouhodobě ovlivňuje hodnotový systém. Peníze se vám mohou zdát nejdůležitější v životě a o několik let - naopak - nejméně důležité. Ve finančních záležitostech dochází k výrazným extrémům. Snahy o ne zcela legální zisk by mohly způsobit, že o všechno přijdete. Vytrvalostí a houževnatostí ale můžete i hodně získat. Pokud jde o životní hodnoty, postupně opouštíte povrchnost, abyste objevili kvalitu, intenzitu a hloubku.
Neptun se loni přesunul do Ryb. Třináct let vnášel nejasnosti a přecitlivělost do praktické komunikace s blízkými lidmi - spolupracovníky, sousedy, sourozenci a ostatními příbuznými. Neptun se nyní vydal na několikaletou pouť dalším domem vašeho horoskopu - domem domova. Opět je zde důraz na blízké lidi - v tomto kontextu zejména na rodinu. V žádném vašem životním období nebudete vnímat téma rodiny a soukromí tak citlivě, jak v těchto letech. Pokud jde o rodinné záležitosti a bydlení, dostáváte se občas do zamotaných situací. V souvislosti s dětmi, rodiči nebo jinými rodinnými příslušníky přinesete nemalé oběti.
Uran je od roku 2011 do 2018 v Beranu, což je u vás znamení domu potěšení. Proto tento rok, i během několika dalších let pozor na hazardní hry a finanční spekulace. Na druhé straně - použije se vaše kreativita. V milostné oblasti možná překvapí nekonvenční známosti, které ovšem snadno mohou skončit náhlými rozchody. Změny by se mohly týkat i dětí.
A nyní se již věnujme podrobněji roku 2015. Podívejme se na Saturn a Jupiter. Kombinovaný vliv těchto planet má největší význam při určování základních trendů příštích dvanácti měsíců.
Saturn vstoupil 23. prosince 2014 do znamení Střelce Od 15. června 2015 do 18. září 2015 se sice dočasně vrací do Štíra, ale pak už se ve vašem znamení pevně usadí na další dva roky. Budete muset čelit nelehkým, ale užitečným životním lekcím. Saturn vás podnítí k vážným úvahám nad sebou, nad tím, co jste dosud dosáhli. Období od poloviny března do konce července (retrográdní pohyb Saturnu) bude plné vážné, možná až frustrující introspekce. Pracujete na svém rozvoji ještě intenzivněji, než dosud, nebo se pouštíte i za cenu obětí do realizace nějakých zásadních osobních rozhodnutí. Letošní rok je vhodný k doplnění vzdělání, zodpovědně promyšlenou změnu zaměstnání, založení rodiny, výchovu dětí, vybudování domova a podobné významné kroky.
Dobrou zprávou je, že dům filozofie hostí až do 11. srpna nejšťastnější z planet - Jupiter. Máte ještě více optimismu, jako obvykle. Nad malichernostmi bezstarostně mávnete rukou. Ochotně zapomenete na všechny nudné povinnosti a toužíte cestovat a poznávat něco nového. Jako kdyby se ve vaší mysli něco otevřelo a uvolnilo cestu zvědavosti a až lehkomyslné hravosti.
V srpnu Jupiter přechází do znamení Panny, souvisejícího u vás zejména s desátým astrologickou domem - domem kariéry. Objeví se úžasné příležitosti na společenský postup. Zda je využijete, nebo ne, to je už na vás. Opět začnete toužit po kariéře, o které jste snili kdysi dávno. Šance na návrat k dávným plánům jsou zpět.


Vztahy

Ve sféře lásky vám v tomto roce chystá bohyně potěšení Venuše společně s magnetickým Uranem mnohá hezká překvapení. Říká se, že člověk k sobě přitahuje to, na co myslí a protože vaše mysl má teď být, milí Střelci, nabitá zářivým optimismem, připravte se na šťastné momenty a splnění i zvláštních, exotických přání. Jaro je spouštěcím momentem pro vaši expanzi a největší vábničkou je pro vás protějšek pečující o svůj vzhled a fyzičku. Můžete se s ním seznámit na netypickém místě nebo v cizině, neobvyklost je Uranovou doménou a patřičně vám ji servíruje, proč se tomu bránit? Srpen a září jsou taktéž vynikajícím obdobím, kdy můžete potkat objekt svých snů, ukazuje se protějšek s obrovským charismatem, vrozenou nenuceností a především prvotřídní bavič. Stačí váš podmanivý úsměv se záblesky hravosti a alchymistický nápoj lásky je hotov. Největší privilegia máte vy, Střelci 2.dekády (3.12. – 12.12.), ale to neznamená, že ostatní zůstanou pozadu. Svým srdcem dokážete hory přenášet a čiší z vás ryzí upřímnost, zde však nabádá Jupiter k určité opatrnosti – vaše šňůra upřímných slov někdy zanechává bolestivé pruhy, tento spravedlivý GURU taktéž chce, abyste si přiznali, že nemáte monopol na pravdu. Pokud si toto uvědomíte, získáváte patent na šťastnou lásku, uznáváte, že se to vyplatí? Rok 2015 je rokem neobyčejných příležitostí, vězte, že je dobré se jich chopit, protože jejich dárci Slunce a Uran jsou svou harmonickou konstelací pro vás požehnáním.

Práce a peníze

Jako kolegové jste velmi příjemní a vážíte si přátelství na pracovišti, srdečná atmosféra je pro vás nesmírně důležitá, abyste mohli chodit do práce s chutí a cítili se tam spokojeně. Vaším mottem je slovo svoboda, což prozrazuje, že se v zaměstnání těžko podřizujete, tudíž hledáte místo, které vám umožňuje nezávislost. Saturnovo postavení ve vašem znamení je nesmírně důležitým momentem a významnou měrou ovlivňuje i vaši pracovní sféru. Hned od počátku roku vám dává silnou tendenci na sobě těžce pracovat, abyste konečně mohli dosáhnout pozice, ve které se budete cítit jako ryba ve vodě a případné zatěžující či omezující balvany proměnili ve třpytivé Jupiterovské diamanty. Měsíce leden a únor naznačují, že může dojít k vaší nelibosti a zklamání, protože například váš nadřízený ve vás pěstoval falešné iluze, navíc k smrti nesnášíte lhaní, takže akční Mars rozjíždí kaskádu podrážděnosti a touhy prosadit si své. Dalším podobným obdobím, kdy budete potřebovat větší prostor pro svůj rozlet, je v tomto roce říjen a listopad, pozor, tady může Marsův hrom už zaznít silněji. Silnějším a spokojenějším obdobím se pro pracovní záležitosti jeví březen a pak také konec léta. Je vidět váš zájem o jiné kultury, zvyky a názory, který může směrovat k budování kariéry v oblastech, kde je přídavné jméno "mezinárodní" součástí popisu práce. Je tedy docela možné, že se uchytíte na nějakém přiměřeně vzdáleném a exotickém místě. Co se týče Saturna, máte skvělý rok, kdy mohou sehrát roli i nečekané náhody. Zbystřete hlavně vy, zrozenci 2.dekády (3.12. – 12.12.), vyplatí se i mírně riskovat.

Domov a rodina

Jednou z nejdůležitějších sfér v roce 2015 je pro vás právě domov a rodina, ve které však budete zápolit s hodně protichůdnými energiemi. Na jedné straně kosmičtí dobrodějové splétají na svém tkalcovském stavu kouzelný koberec a na straně druhé prozrazují planetární konstelace obavu o pevnost těchto vláken a případné trhliny. Jupiter s Uranem chystají množství radostných zážitků a nečekaných milých překvapení s vašimi nejbližšími, zejména dětmi. Uran kouzlí úžasná společná uvolnění v různých zálibách a volnočasových aktivitách, po ruce máte vždy cestovní tašku či batoh, vaše teritorium se rozkládá všude pod širým nebem. Ať je to pěší turistika, místní golfové hřiště, zahradní ochutnávky barbecue nebo evropská lyžařská centra, vše si dokážete se svými nejbližšími užít naplno. Vévodí přátelskost ve vztazích, bonusem může být i přírůstek domácího mazlíčka do rodiny. Neptun vše pozoruje svým zasněným okem, ale ač je mu to líto, přece jen musí upozornit na možné problémy. Naznačuje svou kvadraturou situace, kdy přijdou obavy a pocit nejistoty vzhledem k sounáležitosti rodiny. Domácí zázemí může projít krizí a lítostivými obdobími, například kvůli tomu, že musíte vy nebo jiný člen rodiny opustit domácí krb nebo rodnou zem vlivem zaměstnání.

Zdraví

Jste jedním z nejpozitivnějších znamení zvěrokruhu a vaše veselá mysl se vám stává cenným přínosem, který podporuje vaše zdraví víc, než si sami uvědomujete. Po zdravotní stránce vás jen tak něco hned neporazí, vždyť jste pod ochranným pláštěm Jupitera a tento váš vládce nemá v optimismu konkurenta. Ani v tomto roce si neděláte se svým zdravím příliš těžkou hlavu a k lékaři vede vaše cesta jen zřídka, odpočinek a osvěžování těla vám dostačuje k udržení skvělé kondice. Malá změna nastává od druhé poloviny roku, kdy zejména měsíc říjen kulminuje v pravděpodobnosti drobných zdravotních problémů. Jupiter tentokrát trošku zlobí a pokouší. Společně s Venuší a Marsem se mu zalíbilo ve znamení Panny, které zrovna nepatří mezi vaše největší kamarádíčky. Vábivé trylkování Venuše oživuje vaši slabinu v mlsání a touze po sladkých i tučnějších pochoutkách, může se ještě přidat i Neptun, který ze znamení Ryb klade alkoholové nástrahy. Především vy, Střelci 1.dekády (23.11. – 2.12.) a 2.dekády (3.12. – 12.12.), obejděte regály s čokoládou, zákusky či smaženými dobrůtkami obloukem. V opačném případě vyhlásí vaše játra a zažívání varovný stupeň zátěže, uznáte, že taková daň by se nevyplatila? Místo toho volte cvičení, jízdu na kole, procházky – to jsou atributy, které vám mají být skutečně ku prospěchu.

NAHORU

KOZOROH


(22.12. až 20.1.)Podíváme se nejprve na současný vztah nejvzdálenějších planet k Vašemu horoskopu. Jde o Pluto, Neptun a Uran. Ty podle astrologie určují dlouhodobé trendy, které nás provázejí našimi životy.
Explaneta Pluto je ve vašem znamení až do roku 2024. Na dlouhá léta se stáváte velmi asertivní osobou. Houževnatě bojujete za vše, co je pro vás opravdu důležité. Pluto symbolizuje smrt, znovuzrození, přerod. Prožíváte období nových začátků. Povrchnost vás už neláká. Ve všem hledáte hlouběji významy. Není vyloučeno, že se začínáte zajímat o psychoanalýzu, nebo relaxační, či meditační techniky.
Neptun se loni přesunul do Ryb. Po třinácti letech opustil druhý dům vašeho horoskopu - dům peněz. Přítomnost Neptunu v druhém domě znamenala nejistoty ohledně finančních záležitostí. Pokud jste náhodou zbohatli, je pravděpodobné, že peníze většinou padli ve prospěch pomoci jiným lidem. Neptun je ale nyní už na několikaleté pouti astrologickým domem komunikace. Je to skvělé, pokud jste básník, ale horší, pokud si vaše profese žádá rigoróznost a exaktní nakládání s fakty a informacemi. Snění vám teď jde skvěle, ale snaha rozumět ostatním a být pro ně srozumitelný může občas narážet na bariéry.
Uran je od roku 2011 do 2018 v Beranu, což je v případě vašeho horoskopu znamení domu domova. V uvedených letech revoluční Uran nahrává změnám, které se týkají bydlení a rodiny, přičemž je poměrně pravděpodobné, že změny budou do jisté míry způsobeny i posunem v kariéře. Aktuálně jsou témata jako budování nové rodiny, stěhování, nebo alespoň intenzivní přetváření vašeho domova.
A nyní se již věnujme podrobněji roku 2015. Podívejme se na Saturn a Jupiter. Kombinovaný vliv těchto planet má největší význam při určování základních trendů příštích dvanácti měsíců.
Saturn vstoupil 23. prosince 2014 do znamení Střelce Od 15. června 2015 do 18. září 2015 se sice dočasně vrací do Štíra, ale pak se už ve Střelci pevně usadí na další dva roky. Střelec je u vás symbolem dvanáctého domu - domu podvědomí. To znamená, že poznáváte takové stránky života, kterým jste se dříve vyhýbali. Setkání s jinými lidmi se snažíte omezit na minimum. A pokud i nevolíte samotu, tak se zajímáte především o lidi, které jste kdysi ignorovali - o lidi na okraji společnosti, nebo umělecky či duchovně zaměřené. V jistém smyslu uzavíráte jeden z dlouhých životních cyklů. Třeba dokončit věci nedokončené a vypořádat se s utajovanými problémy (ať už zdravotními nebo jinými), které postupně prorazili na povrch. O dva-tři roky, když to budete mít všechno za sebou, vstoupíte do nové, zralejší životní etapy.
Jupiter do 11. srpna prochází znamením Lva, souvisejícím u vás zejména s osmým astrologickým domem - domem sexu a peněz jiných lidí. Jupiter dodá jiskru sexuálnímu životu. Kromě toho vám umožní příznivě vyřešit nějaké problémy s dědictvím, nebo majetkem, který nepatří jen vám. Pokud je to z hlediska vaší kariéry důležité, nebo toužíte po dalším poznávání, můžete získat stipendium, grant, sponzorství, či jinou finanční pomoc.
To by se vám mohlo hodit, vždyť v srpnu Jupiter přejde do znamení Panny, aby vám připravil intelektuální nebo cestovatelské dobrodružství. Bude vás lákat k rozšiřování obzorů. Učte se nové věci (nebo učte druhé), poznávejte, cestujte. Druhý půlrok (a částečně ještě i rok 2016) vám k tomu poskytne skvělé příležitosti.


Vztahy

Na milostné a partnerské parketě se v roce 2015 obohacujete o větší bezprostřednost, takže máte mnohem větší šance pro navazování bližších kontaktů s opačným pohlavím. Přející Jupiter vám otevírá dveře především ve druhé polovině roku a vy zjišťujete, že dokážete ze sebe dávat daleko více než v minulosti. Najednou jste přesvědčeni, zejména vy, Kozorozi 2.dekády (1.1. – 10.1.), že všechno dokážete a že je ten pravý čas k expanzi. Z touhy vymanit se ze zajetých kolejí ve vašem vztahu a bortit vše, co zůstávalo nehybné, můžete i leccos přehnat. Hlavně vy, kteří žijete v manželském vztahu, můžete zezkratovat své rodinné štěstí. Pro vás, nezadané, je situace podstatně příznivější, protože vás vaše nově nalezené obzory nebudou stát žádné problémy. Kosmičtí trubadúři napovídají, že se zamilujete nejprve z rozumu, ale později zjistíte, že mezi vámi a protějškem existuje také sexuální přitažlivost. Propojení vlivu Venuše a Marsu a jejich smyslné proudění na vaši osobnost je nejmarkantnější v říjnu. Budete cestovat a nacházet sympatii tam, kde byste ji nejméně čekali. Snažte se užívat romantických chvil, aniž byste hned mysleli na závazky či sliby, uvolnění a milostná dobrodružství na vás zapůsobí jako úžasná vzpruha. Na konci roku mohou mnozí z vás analyzovat a řešit dilema lásky ve spojitosti s nějakým vzdálenějším místem, přičemž vznikne otazník, zda se vázat na minulost či se přiklonit k budoucnosti. Rádi byste spojili obojí dohromady, ale to nejde, řiďte se tentokrát srdcem.

Práce a peníze

I když jsou pro vás pracovní otázky důležité a dokážete být neuvěřitelně houževnatí, abyste svým povoláním zlepšili životní standart rodiny, nebude v tomto roce pro vás přece jen kariéra a peníze středem vesmíru. Samozřejmě nezapomínáte, že sebedisciplína je nutná a jste si vědomi svých povinností, koneckonců byste bez reálné pracovní náplně ani nevydrželi. Vaše fyzická energie se zvyšuje zejména v dubnu, kdy Mars přispívá velkou výdrží a způsobuje, že dokážete na nějakém svém důležitém projektu pracovat dlouhé hodiny, přičemž podstatou tady je, že ho zcela jistě dokončíte. Plodné měsíce jsou taktéž květen a červen, neboť se zvyšuje vaše komunikativní aktivita. Častěji hovoříte s klienty a zaměstnanci, zdokonalujete webové stránky, vytváříte si výborné kontakty. Také ve finanční oblasti můžete nyní zaznamenat úspěchy, pokud chcete vyřídit hypotéku nebo půjčku, Jupiter je vám nakloněn. Zdá se, že všechno klape tak, jak má, ale jak bylo již zmíněno, jsou zde změny ve vašich prioritách. Nejste žádnými malými kolečky ve velkém stroji, jste stavitelé zvěrokruhu a umíte si vybudovat kariéru, ale také jako znamení šířky a hloubky začínáte toužit po větším naplnění a smyslu života. Postupně podléháte vábivé siréně Neptuna a Jupitera, pokud jste navíc zrozenci 1.dekády (22.12. – 31.12.) a 2.dekády (1.1. – 10.1.), půjčujete si od těchto dobrodějů ty nejfajnovější 3D brýle a vzápětí mnozí z vás změní své zaměření, hodně štěstí.

Domov a rodina

Potřebujete vědomí pevného zázemí a představa, že byste měli vést kočovnický život s častým stěhováním vás děsí. Jisté základy jsou jisté základy, o opaku vás nikdo nepřesvědčí. I když tyto pevné základy může tento rok rozrušit menší zemětřesení, nepřestáváte plánovat nové kroky ohledně vašeho domu a nezaskočí vás ani totální rekonstrukce, kterou si situace může vynutit. Pokud se ale rozhodujete o rozsáhlých opravách, neplánujte jejich počátek pokud možno na březen, i když vás k tomu bude zřejmě energický Mars tlačit. Touto dobou byste měli spíše více odpočívat, udělat si čas na děti, prostě zchladnout. Jaro je celkově vhodné pro společné aktivity s potomky, snažte se tohoto času využít. Jako rodiče jste přísní a spravedliví, chcete, aby vás vaše děti poslouchaly a respektovaly, také vám dělá radost, když vám ukazují, jak vás milují. Ukažte jim tedy i vy svou lásku a snažte se jim věnovat hodně naplno pokaždé, jakmile to půjde. Co se týče fungování vaší domácnosti, připravte se, zejména Kozorozi 2.dekády (1.1. – 10.1.) na možnost nečekaných problémů. Zlobivý Uran si může nepříjemně pohrávat s vašimi nervy, je proto vhodné jeho nepředvídatelnostem předcházet. Dbejte například na revizi elektřiny, otopného systému a buďte zvýšeně opatrní při manipulaci s různými domácími elektrospotřebiči. Na světlo se také mohou dostat různé změny rozhodnutí ohledně dědictví.

Zdraví

Vaše zdraví může být spojeno s vašimi náladami a tím, jak vidíte realitu, přívaly saturnovského pesimismu prostřídaného melancholií rozhodně vaši energii neposílí. Pravdou je, že jsou mezi vámi i ti, kteří tzv. klamou tělem – pod smuteční vrbou Kozoroha schovávají jiskřivé červené rubíny. Říkáte, že patříte mezi ně, protože energie máte víc než dost? Ale i vy, houževnatí kamzíci, kteří potřebujete méně spát než ostatní a jste plni pracovního zápalu, potřebujete odpočinek spojený s neméně důležitou správnou životosprávou. Pluto stejně tak jako v předešlých letech vás sice může obdarovávat nadlidskými výkony, ovšem stejně tak může ve spolupráci s nevyzpytatelným Uranem vést k přepínání sil a vyhoření vašich baterií. Pokračuje taktéž zvýšená tendence k úrazům, takže buďte opatrní jak při domácích pracích tak např. při sportování, a to zejména v měsíci březnu, kdy si úrazový Mars podává ruku s Uranem a ze znamení Berana si na vás dělá laskominy. Pamatujte, že jóga a chůze je pro vás v této době daleko vhodnějšími sporty než třeba hokej. Slabším obdobím se jeví také měsíce listopad a prosinec, které aktivují zvýšenou náchylnost k problémům kůže a sliznic, jejich suchost a zvýšené trhlinky, hydratace kůže je tedy v zimě nutná. Pokud se cítíte ve stresu a unaveni, popřemýšlejte nad relaxačními a antistresovými masážemi, které vyváží vaše tělo, rok 2015 vám prozrazuje, že tajemství úspěchu je v klidu.

NAHORU

VODNÁŘ


(21.1. až 20.2.)Podíváme se nejprve na současný vztah nejvzdálenějších planet k Vašemu horoskopu. Jde o Pluto, Neptun a Uran. Ty podle astrologie určují dlouhodobé trendy, které nás provázejí našimi životy.
Pluto je ve znamení Kozoroha až do roku 2024. Pro vás to znamená dlouhodobý důraz na záležitosti dvanáctého domu(domu podvědomí). V posledním domě horoskopu se schovávají všechny naše nejskrytější závislosti, citlivé tajemství a problémy, které se nám nechce přetřásat před ostatními. Pluto ale nenechává věci nepovšimnuty. Právě naopak - s houževnatostí, ba až posedlostí se snaží odhalit jádro problémů a od základů je řešit. Může přitom jít o vaše vlastní psychické, či fyzické zdraví, nebo o někoho jiného, kdo bude potřebovat intenzivní pomoc.
Neptun loni po třinácti letech opustil vaše znamení a přesunul se do Ryb. Pocit nejistoty a zmatenosti postupně nahradila větší vyrovnanost a schopnost přijímat rozumné, logicky podložené životní rozhodnutí. Výjimkou mohou být pouze záležitosti druhého astrologického domu, tzv. . domu peněz, kam se Neptun na dlouhé roky nastěhoval. Druhý dům je v astrologii spojován s majetkem a penězi, které získáváme vlastní prací. Přítomnost Neptunu v domě peněz znamená období nejistoty, ale i opakovaně nových nadějí ohledně výdělečných možností. Pokud v následujících letech zbohatnete, bude to mít trochu tajemné pozadí a vaše intuice přitom sehraje svou roli. Je také možné, že získáte k penězům natolik bezstarostný vztah, že většinou je využijete na to, abyste někomu jinému zpříjemnili život. Pozor na návody na rychlé zbohatnutí. Neptun přináší do finančních záležitostí zmatek, přehnaný idealismus, nedostatek opatrnosti a v důsledku toho i kolísavou úroveň vašich příjmů během následujících let.
Uran je od roku 2011 do 2018 v Beranu, což je v případě vašeho horoskopu znamení domu komunikace. Začínáte myslet novým způsobem, intenzivně se věnujete nějaké formě komunikace, ať už jde o oblast školství, administrativy, nebo to souvisí s publikováním, médii, zda progresivními komunikačními prostředky. Změny se dotýkají i kontaktů s bezprostředním okolím. Sourozenci, přátelé, sousedé a spolupracovníci hrají ve vašem životě stále důležitější roli.
A nyní se již věnujme podrobněji roku 2015. Podívejme se na Saturn a Jupiter. Kombinovaný vliv těchto planet má největší význam při určování základních trendů příštích dvanácti měsíců.
Saturn vstoupil 23. prosince 2014 do znamení Střelce Od 15. června 2015 do 18. září 2015 se sice dočasně vrací do Štíra, ale pak se už ve Střelci pevně usadí na další dva roky. Střelec je znamením vašeho jedenáctého domu - domu přátelství. To znamená, že se nacházíte v náročné pracovní pozici vyžadující cit pro diplomacii a schopnost kooperovat s větším počtem lidí. Pokud to není v práci, tak v jiné oblasti, ale určitě se zapojujete do činnosti nějaké širší skupiny nebo charitativní organizace. Navazujete nové známosti, ale některé dřívější se ocitají v krizi. Dostáváte lekci o tom, jak důležité a jaké vzácné je skutečné přátelství.
Velkorysý Jupiter do 11. srpna prochází znamením Lva, souvisejícím u vás s domem partnerství. Jeho šťastný vliv se proto týká zejména mezilidských vztahů. Přichází ocenění a úspěch. Aktuálně je i navázání výhodného pracovního partnerství. A soukromé vztahy jsou na tom ještě lépe. Prožíváte možná nejdůležitější měsíce vašeho života, pokud jde o lásku. Skvělé období pro vstup do nového svazku, nebo na vychutnání výjimečné pohody a harmonie v existujícím vztahu. Netřeba ovšem zapomenout ani na to, že Jupiter bývá důvěřivý a přehnaně optimistický. U zrodu jakéhokoliv typu partnerství se pokuste udržet si kritický a podezřívavý postoj, i když Jupiter vám jen těžko dovolí složit si růžové brýle.
V srpnu Jupiter na rok přejde do znamení Panny. Toto znamení je ve vašem horoskopu spojené zejména s osmým domem. Jupiterův přechod osmým domem prý příznivě ovlivňuje sexuální život, ale i finanční situaci. Umožní získat výhodnou půjčku, grant, sponzorský dar, nebo dokonce nečekané dědictví. Nebo vám tato velkorysá planeta přivede do cesty bohatého pracovního, či soukromého partnera.


Vztahy

I pro rok 2015 platí, že je váš duch stejně nepředvídatelný jako vítr a je patrna proměnlivost vašeho prožívání lásky. Nemáte ve svém erbu zrovna otevřené vyjadřování citů, ovšem leden a únor jsou velmi posilujícím obdobím pro vaši větší spontánnost a v této době nechcete vnímat ani žádné sexuální tabu. Jupiter naznačuje, že mnozí z vás chtějí setřást dozvuky nějakých překážek, které bránily plné expanzi radosti v lásce a jejichž semínko bylo zasazeno již v roce 2014. Nyní chcete dohnat vše, co bylo zameškáno nebo přibrzděno, už žádné pořádání depresivních orgií marnosti. Pozor však na přílišné přehánění, nelze opomíjet uranskou kletbu, která někdy nerozlišuje přátelství a lásku a může způsobit pěkný zmatek. Vodnáři 3.dekády (11.2. – 20.2.), zejména vy buďte opatrnější a to především v letních měsících, v této době vás má na mušce i přísný Saturn. Co se celkově vašeho znamení týče, přináší tento rok velmi vzrušující a neobyčejné navazování kontaktů s druhým pohlavím, dokážete svými slovy zazářit a fascinovat, vaše zpočátku neprůhledné city se najednou změní až v magické porozumění. Společně toužíte po prostoru, cestování do zajímavých míst, žádné luxusní hotely, to raději střed džungle, prostě neobvyklost – a to je právě tím, co vašeho protějška na vás uchvacuje. I když se neženete do svatebních radovánek a závazného soužití, na intenzitě prožitků to neztrácí. Kocháte se naplno láskyplnými tahy velkého planetárního štětce.

Práce a peníze

Jste odborníci na nové nápady a na pracovišti nesnášíte rutinu, přičemž pro tento rok to platí dvojnásobně. Hvězdné konstelace signalizují, že si dáte záležet na etickém pracovním prostředí, špičkovém pracovním vybavením a hlavně na volnosti pro své geniální výstřednosti. Uran, váš vládce, je spojován s bleskem a vy jako jeho chráněnci se rozhodně svými super rychlými překvapivými rozhodnutími nezapřete. Ta první mohou přiletět skutečně jako blesk z čistého nebe hned v lednu. Objevují se kariérní příležitosti a vaše originální hlavičky mohou přijít také na možný druh činnosti, ke které by měl jen málokdo jiný odvahu. Vodnáři 2.dekády (1.2. – 10.2.), vaši astrální pomocníci dávají zřetelně najevo, že jste v silné pozici dostat, co chcete. Druhá polovina roku hlásí svou přízeň pro vaše finance, Jupiter vyvolává aktivity s hypotékami, daněmi a pojištěním. Co se týče činností, v kurzu jsou esoterické zájmy. Nutné je, abyste si při svém počínání všímali detailů a vyhnuli se akorát obdobím na přelomu května a června, pak také na přelomu září a října při podepisování smluv. Merkur je totiž retrográdní, takže může leccos zestagnovat. Dejte si před těmito obdobími do pohotovosti flash disk, abyste si mohli také zálohovat počítačové soubory. Také v této době nekupujte drahou elektroniku, přístroje mají tendenci se snadno porouchat.

Domov a rodina

Rodina a domácí krb pro vás představuje přístaviště pro uvolnění a zábavu, ale nepatříte mezi ty, kteří svůj dům nebo byt považují za prioritu. Potřebujete pro sebe spoustu prostoru a volnost, prostě kdykoliv přijít a odejít. Rok 2015 není příliš silným obdobím pro vaše budování domova a očividně více odmítáte činnosti jako jsou různé opravy domu, malování a zvelebování životního stylu. Ne, že byste byli líní, ale vaše nadšení a fantazie jsou směrovány na jiné cíle, mimo to nejste ani nároční a spoustu věcí, co mají například vaši přátelé, příbuzní či sousedé, prostě nepotřebujete. To, v čem si na poli domácnosti libujete, jsou různé podivné drobnůstky jako třeba pomocníci se zajímavými zvuky a světýlky, takže např. při přípravě slavnostního oběda jste jako v palubní kuchyni hvězdné lodi Enterprise. Co se v tomto roce týče využití volného času s vašimi nejbližšími, Uran zaručuje neotřelé a zajímavé nápady k různým společným toulkám, hodně dobrodružných výletů, které provází překvapení. Malinko usedlejší může být snad jen 1.dekáda (21.1. – 31.1.) vašeho znamení, nicméně se traduje, že typický Vodnář se klidní až po padesátce. Ke svým dětem jste neobyčejně kamarádští a dokážete se naladit na jejich některá pošetilá přání. Tento rok vám servíruje mnoho zábavy a ať se jedná o stanování nebo bungee jumping, vše prožijete s patřičnou extází.

Zdraví

Po zdravotní stránce vám hvězdy dávají příslib, že bude tento rok příznivější než rok minulý. Pokud dodržujete zdravou životosprávu, máte ve svém programu zařazeno cvičení a nevystavujete své tělo excesům, máte šanci těšit se skvělému zdravíčku. Fyzická aktivita je vaším velkým spojencem, protože na jedné straně pomáhá zlepšit nebo předejít problémům krevního oběhu a za druhé uvolňuje od stresu. Váš vládce Uran vás totiž nabíjí vysokofrekvenčním nervovým napětím, které doprovází vaši duševní aktivitu, přičemž může mít často za následek nedostatečný spánek rušený podivnými sny a nervozitu. Vaše mysl a tělo musí být volné jako vítr. V první polovině roku se rozmarný Jupiter rozhoduje mít přece jen nějaké požadavky a nabádá vás předcházet únavě pomocí zeleniny, ovoce a vitamínů, taktéž žádá, abyste dbali o přísun vhodných potravin pro podporu červených krvinek. Milí Vodnáři, samozřejmě nezapomínejte na svou největší slabinu, kterou jsou vaše kotníky a jejich křehkost. Pokud jdete tancovat, bruslit nebo třeba lyžovat, dbejte na vhodnou a bezpečnou obuv. Jak bylo již ale zmíněno, vážné zdravotní průšvihy vám nehrozí, zatěžující Saturn vás na rozdíl od minulého roku pouští ze svého sevření a místo klacků pod nohy vám hodlá být oporou.


NAHORU

RYBY


(21.2. až 20.3.)Podíváme se nejprve na současný vztah nejvzdálenějších planet k Vašemu horoskopu. Jde o Pluto, Neptun a Uran. Ty podle astrologie určují dlouhodobé trendy, které nás provázejí našimi životy.
Explaneta Pluto je ve znamení Kozoroha až do roku 2024. Pro vás to znamená dlouhodobý důraz na záležitosti astrologického domu přátelství. Ten souvisí s přáteli, společenským životem, ale i s ideály a nadějemi. Vaše sny a ambice se postupně transformují do podob, které mají málo společného s tím, po čem jste toužili kdysi. I přátelství procházejí proměnou. Některé zanikají, jiné jsou stále intenzivnější. Během uvedených let se častěji zapojujete do činnosti nějaké komunity, zda společenství a to vás naplní pocitem užitečnosti. Ale tam, kde je Pluto, je vždy i jistá míra demagogie a fanatismu. Snažte se udržet si odstup.
Neptun loni po třinácti letech opustil poslední, dvanáctý dům vašeho horoskopu - dům podvědomí. Byly to roky poznávání duchovních aspektů života a odklonu od materiálních záležitostí. Nyní je ale Neptun už na několikaleté pouti vaším znamením. To z vás dělá bytost s ještě větší dávkou citlivosti, empatie, idealismu. Praktické stránky života vám budou připadat příliš nudné a únavné. Pokud jde o seberealizaci, občas se dostaví pocit nejistoty, dezorientace, ale i idealismu a nových nadějí.
Uran je od roku 2011 do 2018 v Beranu(ve vašem horoskopu dům peněz). Znamená to nepředvídatelnost ve finančních záležitostech. Týká se to zejména vlastních příjmů. S nevyzpytatelným Uranem se dá snadno získat lukrativní práce, ale stejně snadné je o ni přijít. Proto žádné impulzivně rozhodnutí. Váš přístup k vydělávání, i utrácení peněz bude v uvedených letech velmi nekonvenční.
A nyní se již věnujme podrobněji roku 2015. Podívejme se na Saturn a Jupiter. Kombinovaný vliv těchto planet má největší význam při určování základních trendů příštích dvanácti měsíců.
Saturn vstoupil 23. prosince 2014 do znamení Střelce Od 15. června 2015 do 18. září 2015 se sice dočasně vrací do Štíra, ale pak se už ve Střelci pevně usadí na další dva roky. Přechod Saturnu tímto úsekem vašeho horoskopu přináší období tvrdé práce. Objevují se příležitosti výrazně postoupit na společenském žebříčku. Ale cesta nahoru je náročná a snaha udržet si získané pozice si žádá svou daň. Saturn se snaží dosáhnout toho, aby na soukromý život, rodinu, či zábavu zbývalo málo času a sil. Navíc, pokud nemusíte, tak se od poloviny června do poloviny září nevydávejte na daleké cesty.
Velkorysý Jupiter do 11. srpna prochází znamením Lva, souvisejícím u vás zejména s domem práce a zdraví. Jupiterův šťastný vliv se proto zaměřuje na zlepšení životních podmínek. Zatím vám to jde výborně. Dosáhnete ideální stav - zajímavé pracovní projekty, žádné vážné zdravotní problémy, zlepšení kondice, chuť k jídlu a celkově spokojenost a radost ze života.
V srpnu Jupiter přechodem do znamení Panny naznačí pozitivní vývoj v mezilidských vztazích. Díky partnerovi se váš život stane bohatším a naučíte se mnoho nového i o sobě. Pravděpodobně zde hovoříme o soukromém partnerství (vstup do manželství, začátek soužití, případně nová láska, nebo zintenzivnění současného vztahu). V některých případech ale roli výjimečného partnerství sehraje nové pracovní spojenectví. Vstup do veřejného života, doprovázený úspěchem a popularitou, je další možností.


Vztahy

Rok vám začíná excelentními vibracemi pro lásku, které vás rozhodně nenechají spát na vavřínech. Venuše s Marsem rozbimbávají zvony touhy, které vás probouzí z vašeho snivého poklidu a dostávají do obrátek milostné dění. Potřebujete teplo a lásku a ani váš vládce Neptun vás nenechává na holičkách, naopak mává hůlkou romantických seznámení, můžete si užít milostného proudění jako tomu už dlouho nebylo. Ve vašem éteru je protějšek, se kterým se budete cítit jako jedna duše, zpočátku je možná trochu plachý, ale stojí za to ho neztratit ze zorného pole. Hvězdy vám nadělují způsob milování, který je téměř až mystický a máte vzájemnou schopnost vnímat každý centimetr kůže. Lhostejnost do vašeho vztahu nepatří, spíše vystupuje emočnost při situacích, kdy chce osud stavět do vaší lásky nějakou hráz. Faktem, milé Rybky, je, že nekompromisní Saturn si svou kvadraturou v tomto roce přece jen nějakou tu zkoušku neodpustí a Jupiter má v plánu přiložit do ohně taktéž nějaké to polínko. Zátěžovým obdobím může být konec roku, přičemž nejfavorizovanější jsou zrozenci 1.dekády ( 21.2. – 1.3.). Pravděpodobně se vám do cesty postaví nějaké omezení kvůli pracovní sféře spojené s větší dálkou či zahraničím a vy se budete rozhodovat, jak dále. Také seznámení přes internet přináší zjištění překážek, váš vyvolený může být z hodně daleka a četnost vašich osobních setkání se zužuje na minimum. Rada univerza zní: nebuďte vždycky vy tím, kdo ustupuje a nedovolte, abyste dávali víc, než dostáváte.

Práce a peníze

Rok začněte s velkým nasazením, přičemž se do popředí dostává vaše obdivuhodná tvořivost a touha uspokojit pracovními výsledky sebe i ostatní. Vlídné prostředí, žádný nátlak a pohyblivá pracovní doba je přesně to pravé ořechové, co vás nabíjí. Mars s Venuší vám přinášejí ty nejskvělejší podmínky na to, abyste profesně zabodovali a ukázali talent, který se ve vás skrývá. Vlivem Venuše a Neptuna máte vysokou tendenci prosadit se v oblasti umění nebo také třeba fotografování. Také vy, kteří pracujete v charitativní oblasti nebo se zabýváte profesí spojenou s vodou a kapalinami, máte v tomto roce naběhnuto k úspěchům. V některých obdobích roku se však přece jen nevyhnete potížím, které vám někdo ve vašem oboru způsobí. Pravděpodobně se bude jednat o osobu s větším věkovým rozdílem od vás a bude vás k vaší nevoli zatěžovat nějakým omezením. Pokud se zanasnažíte o určitý kompromis, může být brzy po problému. Letní měsíce se naopak jeví jako nejjistější a nejstabilnější, co se pracovních záležitostí týče, a to přednostně u vás, Rybky 3.dekády (12.3. – 20.3.). Při pohledu na vaše finance lze označit tento rok za velmi zajímavý, zejména březen může přinést příznivý finanční bum. Může se jednat o nečekaný zisk za vaši skvělou práci, také ale o finance díky nějaké dohodě či výhře. Další možností je vaše povýšení a získání vyššího platu.

Domov a rodina

Rodinné zázemí je pro vás posvátnou záležitostí a se svými nejbližšími udržujete velmi laskavé vztahy. Máte v sobě obrovský soucit pro bolístky a trápení druhých a neváháte podat pomocnou ruku, pokud si to situace žádá. Se svými dětmi jste velmi citově navázáni a snažíte se jim splnit, co jim na očích vidíte. Nejste zastánci žádné sparťanské výchovy, koneckonců sami nesnášíte, když na vás někdo vyvíjí tlak, a rozhodně nehodláte být vůči svým miláčkům dominantní. V tomto roce je vidět zvýšená touha přinášet do rodinného krbu potěšení. Nešetříte roztomilými dárečky a chcete co nejvíce přání členů rodiny proměnit v realitu. Uran má v úmyslu vám pomáhat a dopřává vám finance, takže si můžete se svou rodinou dovolit i radůstky, které dříve nebyly možné. Možná se rozhodnete i ke koupi domu s velkými okny a spoustou prostoru, zbožňujete totiž světlo, temné prostory na vás působí jako vězení. Co se týče rodinného zázemí, i zde se dostává ke slovu vaše tvořivost a bezbřehá fantazie, kterou můžete namířit například na projekt okrasné zahrady, samozřejmě pro vás, Rybky, s bazénem nebo kouzelným jezírkem. Každopádně vaše nápady strhnou i ostatní.

Zdraví

Planetární konstelace roku 2015 napovídají, že zdravotní sféra vašeho citlivého znamení vyžaduje větší pozornost a zaslouží si trochu více hýčkání. Saturn svou kvadraturou ze znamení Střelce ještě více zdůrazňuje vaši malou vitalitu, váš organismus se může hůře tepelně vyrovnávat s vnějším prostředím a reaguje pomaleji. Tento saturnovsko-střelecký protest má tendenci zvyšovat riziko uskřípnutého nervu nebo problémů s ploténkami, přičemž květen a podzimní měsíce mají největší tendenci tyto neduhy odstartovat. Další slabinou tohoto roku se stávají alergie, můžete zjistit, že najednou špatně reagujete na potravinu, která byla doposud základem vašeho jídelníčku. Rybky 1.dekády (21.2. – 1.3.), přednostně vy můžete vykazovat větší citlivost, Neptun našeptává varování i před chemickým prostředím, čištěním pomocí chemických látek v domě či kancelářích. I parfémy vás mohou začít obtěžovat, stejně tak, jako mýdla, svíčky a jiné parfemované výrobky. Snažte se čistit své tělo, aby škodliviny neměli možnost zesilovat své účinky, výborné jsou například vhodné přípravky do koupele, které detoxikaci organismu podporují, například mořská sůl. Z aromaterapie se osvědčuje cedrový olej, který povzbuzuje vylučování toxinů sliznicemi. Pokud se chopíte iniciativy a budete o sebe více pečovat, nemusíte vliv zátěžových konstelací nikterak dramaticky pocítit.

NAHORU

Převzato z sefaranas.wordpress.com

ÚVOD | KVANTOVÉ LÉČENÍ | ZDRAVÍ Z PŘÍRODY | ASTROLOGIE | NUMEROLOGIE | E-SHOP | E-PRÁCE | KONTAKTY | MAPOVÁNÍ STRÁNKY


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku