DALŠÍ BODY HOROSKOPU

Hledat

Přejdi na obsah

DALŠÍ BODY HOROSKOPU

ASTROLOGIE > JINÉ PRVKY HOROSKOPU 

    Kromě planet, Slunce, Měsíce, planetek a dalších vesmírných těles se v horoskopech objevuje i spousta dalších prvků a bodů, s nimiž se více nebo méně pracuje. Některé alespoň za zmínku stojí, jiné by byly spíše zavádějící.VERTEX A ANTIVERTEX
 
           

Vertex je v horoskopu místo, kde první vertikála protíná ekliptiku na západě. Protilehlý bod se nazývá Antivertex.
Vertex je to, co přijde nečekaně, co nás zaskočí. Je to nejméně osobní, tedy nejosudovější bod horoskopu. Jeho poloha nám ukazuje oblast, v níž jsme obětí vrtochů a přání ostatních lidí, kteří do našeho života zasahují zcela náhodně. Je to bod, kde jsme vydáni na milost a nemilost druhých lidí. Je to náš psychický Descendent. Je to místo, kde naše koruna stromu naráží na jiné koruny. Vertex je to, co nám zavaří jiní, známý „z ostudy kabát". Vertex jsou náhlé události, které naše nevědomí přitáhlo.
Antivertex je hluboký, subjektivní pocit. Je to místo v našem podvědomí až nevědomí. Je to psychický Ascendent, díra do hlubokého nevědomí. Jsou to naše kořeny hluboko v zemi. Ukazuje subjektivní a naše nejméně kontrolované vlastnosti, které se vynořují do našeho vědomí. Takže o něm ani nevíme, přesto z nás vyzařuje a lidé se k nám nepochopitelně chovají a my to nechápeme. Při tranzitu přes náš Antivertex si často vlastní hloupostí a ignorováním souvislostí si zpečetíme osud na dlouho dopředu. Antivertex je to, co si každý zavaří sám. Občas z nás něco vyzařuje a lidi i psi reagují podrážděně.

 


LUNÁRNÍ UZLY
   

Jedná se o průsečíky ekliptiky a dráhy Luny, bod ve kterém Luna vystupuje nad ekliptiku se nazývá Dračí hlava, kde pod ni sestupuje nazývá se Dračí ohon. V horoskopech se objevují pravidelně a zkoumá se jejich postavení ve znamení, v domech i aspekty jiných planet. Měsíční uzly zesilují a zdůrazňují prvky a astrologické domy horoskopu. Vzestupný uzel má jupiterovský charakter a naznačuje příznivé spoje a celkový úspěch. Sestupný uzel má charakter saturnovský a naznačuje odcizení, špatná spojení a ztráty. Více...

 


ČERNÁ LUNA - LILITH
          

Černá Luna je pomyslný bod - druhé ohnisko elipsy, po níž se pohybuje Luna kolem Země. Astrologicky je Černá Luna považována za destruktivní princip zvrhlého pohlavního pudu, za princip odepřené lásky a nevyslyšených přání, za symbol démonické pekelnosti zakleté do lidských duší a za symbol nedoplatků a dluhů, které musí být vyrovnány. Umístění Černé Luny v horoskopu naznačuje smyslnost a touhu po rozkoši, její nasměrování i způsob realizace.
Černá Luna všeobecně symbolizuje nejčastěji cokoliv nedořešeného, dluhy, dlouho odkládané situace, které prostě jednou nastat či proběhnout musí, připomíná staré věci, události, myšlenky, finanční dluhy, tedy zadlužení z nedostatku, ale i ve formě úvěrů a investic a podobně. U někoho také i zvýšenou sexualitu, pudovost, s tím souvislou psychiku a nutnost dořešení narušených věcí i v této souvislosti.
Tmavá Luna představuje prázdnotu a nicotnost nebo naopak přebytek a maximální naplnění. Nicotnost může člověka pohltit, zatímco přebytek může přetéci a zaplavit jej. Je nutné Tmavou Lunu usměrňovat a využívat. Dalo by se říci, že Tmavá Luna odpovídá té části osobnosti, která nejprve vše pohltí a pak uvězní ve svém nitru. Dříve nebo později si však člověk uvědomí, že si před sebou samým něco skrýval buď proto, že jej k tomu nutily okolnosti nebo proto, že tyto vědomosti způsobily nějakou krizi.
Zajímavostí je, že v okamžiku úmrtí člověka bývá v horoskopu nějaký aspekt mezi Černou Lunou a Uranem. U lidí, kteří zemřou nepřirozenou smrtí stojí v nativním horoskopu Černá Luna v aspektu k Uranu nebo k 8.domu. Více...

 


Bílá Luna - Selené
    

Další fiktivní bod horoskopu. Bílá Luna se však používá jen zřídka, běžně se s ní pracuje snad jen v Rusku. Jde o pozitivní protipól k Černé Luně - nějaká neviditelná duchovní podpora v životě. Někdy se člověk octne v krizi a je na pokraji zoufalství, tehdy se může objevit spásná záchrana a vše se náhle v dobré obrátí.

 


Citlivé Body
   

Jedná se o fiktivní body, kterých je celá řada, avšak v praxi se využívá především bod štěstí (dále existují boy lásky, osudu, iniciativy, vzdělání, rozumu, přátel, otce, matky, podvodu, katastrofy a několik desítek dalších). Bod štěstí (Fortuna) popisuje radost, štěstí, čirou a nevyčerpatelnou lásku, která pramení z nitra člověka.
V astrologii symbolizuje místo, ve kterém se nachází úspěch a příležitost. Fortuna představuje šťastný úhel v osobním horoskopu, který má spojení s činností nebo vlastností, která přináší splnění snů. Není to jednoduše bod, který přinese štěstí. Fortuna přináší jenom příležitost ke štěstí a je zapotřebí se ke štěstí dopracovat. Tento bod nemá nic společného s náhodným štěstím. Jeho poloha ve hvězdné mapě narození popisuje následky činů člověka, způsob, kterým uplatňuje svoji vůli, jeho citlivost, vnímavost a jeho osobnost.

Bod štěstí (Fortuna) popisuje radost, štěstí, čirou a nevyčerpatelnou lásku, která pramení z nitra člověka. V astrologii symbolizuje místo, ve kterém se nachází úspěch a příležitost. Fortuna představuje šťastný úhel v osobním horoskopu, který má spojení s činností nebo vlastností, která přináší splnění snů. Není to jednoduše bod, který přinese štěstí. Fortuna přináší jenom příležitost ke štěstí a je zapotřebí se ke štěstí dopracovat. Tento bod nemá nic společného s náhodným štěstím. Jeho poloha ve hvězdné mapě narození popisuje následky činů člověka, způsob, kterým uplatňuje svoji vůli, jeho citlivost, vnímavost a jeho osobnost. Více...

Údaje z webu: Duchovno, Nostradamus a Astrology Pacific
ÚVOD | KVANTOVÉ LÉČENÍ | ZDRAVÍ Z PŘÍRODY | ASTROLOGIE | NUMEROLOGIE | E-SHOP | E-PRÁCE | KONTAKTY | MAPOVÁNÍ STRÁNKY


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku