VÝZNAM PLANET V HOROSKOPU

Hledat

Přejdi na obsah

VÝZNAM PLANET V HOROSKOPU

ASTROLOGIE > PLANETY


Poznejte význam jednotlivých planet v horoskopu. Horoskop je určován postavením planet v době narození. Každá planeta v tento okamžik stojí na určitém stupni jednoho ze znamení zvěrokruhu a ovliňuje svým působením vaše znamení horoskopu.Sluncepůsobí jako aktivátor toho s čím souvisí dům. Světlo, teplo a život. Muž, manžel, vůdce, vývoj, moc, pýcha, pocity. Uvědomělé já. Osoba, která má v horoskopu vládnoucí Slunce je sebevědomá a má velký vliv na své okolí. Je upřímná, čestná, odvážná, ctižádostivá, ale nezištná. Její city jsou otiskem ušlechtilosti.
Měsícpředstavuje pocity, nálady, emoce, ranné dětství, vztah k matce, negaci, v horoskopu ovlivňuje nejvíce ženy. Představuje záležitosti, ve kterých budeme závislí na druhých, cestování, naši harmonii, city, fantazii. Tajemství, uzavřenost. Noc, dětství, matka, žena, rodina. Dav a populárnost, citlivost, podvědomí. Pasivita a vnímavost. Osoba s vládnoucím Měsícem žije v tempu svých vnitřních citů. Je přemýšlivá, málo aktivní, vynalézavá, upjatá na dětství, svou rodinu a vzpomínky.
Merkurreprezentuje inteligenci, obratnost, logiku, obchod, komunikaci, soudnost, pohyb a změny. Dospívání, probuzení mysli, přizpůsobení, duševní a fyzická pružnost. Člověk s převládajícím Merkurem je zvídavý, otevřený, vybírá si to co mu vyhovuje. Jeho činnost je především duševní, rád se vyjadřuje slovem a písmem. Jeho nedostatkem může být povrchnost a roztříštěnost.
Venušereprezentuje ženský prvek - lásku, oblíbenost, estetiku, harmonii, umění, manželské poměry, hry, blahobyt, svůdnost, citlivost a radost. Člověk s převládající Venuší žije v rytmu svých citů a pocitů. V jeho životě převažuje citovost. Často je přitahován všemi formami umění, má rád krásu a pohodlí.
Marspředstavuje mužský prvek - sílu, ego, sport, vůli. Činorodost, zápas, přání, podnět, nadšení. Zápasivost a útočnost, dobyvačnost na všech úrovních. Člověk s převahou Marsu rád utrácí a jedná. Je netrpělivý, vznětlivý, někdy neopatrný, ale má velkou odvahu. Život bez zápasů jej nudí.
Jupiterje symbolem štěstí, úspěchu, dobra, citu, spravedlnosti. Král bohů, z čehož pochází štěstí a ochrana, vážnost, spravedlnost, zákony, moc, nastolený pořádek, poctivost. Expanze, rozvoj, šíření do prostoru, integrace, uplatnění. Ale také přehánění, zveličování a rozmnožování. Člověk poznamenaný převažujícím Jupiterem je družný a způsobný. Má rád skutečnou zábavu a rád se chová autoritářsky, i když se shovívavostí. Požitkářský, ale imponuje svojí sebedůvěrou.
Saturnje jakýmsi opakem Jupitera, symbolem klamu, pokušení, zaslepenosti, nezdaru a neštěstí. Podle domů kde se nachází, poukazuje na to, čeho se nám bude nejvíc nedostávat, co nás bude trápit. Moudrost, přísnost, omezení, trpělivost. Hodnověrnost, přesnost, střídmost, zralost, odříkání. Člověk s převahou Saturna jedná pomalu a hodně přemýšlí. Odmítá kompromisy, má smysl pro povinnost, který může potlačit jeho touhy. Je také vytrvalý a dosahuje svých cílů.
Uranpředstavuje to nečekané, budoucí. Vše, co je moderní, co se mění a překvapuje, přerušené nebo vytvořené. Člověk s převahou Uranu je individualistický a originální. Rád se něčím vyznačuje, odlišuje, vzpírá se, pokud má být připoután nebo uzavřen v nějakém systému. Jeho chování je krajně nezávislé, stejně jako jeho vyjadřování.
Neptunpředstavuje vše, co se vztahuje ke skutečnému a hmotnému. Prostor, sny, omamné prostředky. Nekončeno, šíření, zmatek. Iracionální, nehmatatelné. Člověk s převahou Neptuna jedná pod vlivem své inspirace. Je velmi vnímavý pro dobré i špatné, potřebuje víru a často se chová tajemně. Rád si vytváří zvláštní svět, rád se vzdaluje, utíká před skutečným. Je vynalézavý, ale často s křehkou psychikou.
Plutoje všechno noční, tajemné, neviditelné. Vše, co se vymyká obyčejnému (v dobrém i špatném) tj. nadání, tvořivost, násilí, posedlost. Osoba s převažujícím Plutem je pyšná a důvěřuje pouze sama sobě. Je tajemná a pěstuje své odlišnosti. Má působivou schopnost obnovy, ale svou sílu nemá často pod kontrolou a nesnadno se umisťuje ve vztahu k ostatním a sama pro sebe se stává tajemnou.ÚVOD | KVANTOVÉ LÉČENÍ | ZDRAVÍ Z PŘÍRODY | ASTROLOGIE | NUMEROLOGIE | E-SHOP | E-PRÁCE | KONTAKTY | MAPOVÁNÍ STRÁNKY


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku